Կեղծ քաղաքական ուժերի առկայությունը մեզ բացարձակապես չի մտահոգում. մենք ողջունում ենք յուրաքանչյուր ընդդիմադիր ուժի պայքարը, քանի որ նրանք մեր մրցակիցները չեն, մեր միակ մրցակիցը եղել եւ մնում է գործող իշխանությունը: Այդ մասին հայտարարել է «Բարեւ, Երեւան» դաշինքի համամասնական ընտրացուցակը գլխավորող, «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը Շենգավիթ վարչական շրջանի բնակիչների հետ հանդիպմանը:
Նրա խոսքով, արդեն գործի են դրվել ինչպես ընտրակաշառքը, այնպես էլ կեղծիքները, սակայն կոնկրետ դեպքեր նշելու խնդրանքին պատասխանեց, թե այդ մասին գրում են Facebook-ում: Հարցին, թե ինչ ակնկալիքներ ունի ավագանու ընտրություններից, Մարտիրոսյանը հույս է հայտնել, թե ժողովուրդը նույնկերպ կքվեարկի, ինչ նախագահական ընտրություններին` չնայած կաշառքին եւ ճնշումներին: «Ես հուսով եմ` մայիսի 5-ից հետո «Բարեւ, Երեւան» դաշինքը մեծամասնություն կլինի Երեւանի ավագանում: Եւ մեր նպատակը լինելու է ոչ թե անձնական խնդիրների, այլ երեւանցիների խնդիրների լուծումը»,- նշել է Մարտիրոսյանը:
Հարցին, թե ինչպես կազդի «Բարեւ, Երեւան»-ի վարկանիշի վրա այլ ընդդիմադիր ուժերի մասնակցության փաստը, նա պատասխանեց. «Ոչ մի կերպ»: Մարտիրոսյանը չի բացառել, որ ընդդիմադիր ուժերը կարողանան միավորել ընտրություններից հետո Երեւանի խնդիրները լուծելու համար:

Наличие псевдополитических сил нас абсолютно не беспокоит. Мы приветствуем борьбу любой оппозиционной силы, так как они не являются нашими конкурентами. Нашим единственным конкурентом  была и остается действующая власть. Об этом заявил возглавляющий пропорциональный список блока «Здравствуй, Ереван» вице-председатель партии «Наследие» Армен Мартирорсян на встрече с жителями административного района Шенгавит.
По его словам, уже задействованы как предвыборные подкупы, так и фальсификации, однако на просьбу указать конкретные случаи, он заметил, что об этом пишут в соцсети Facebook. В ответ на вопрос о том, какие у него ожидания от выборов в Совет старейшин, Мартиросян выразил надежду, что народ проголосует так же, как в ходе президентских выборов, несмотря на подкупы и давления. «Я надеюсь, что после 5 мая блок “Здравствуй, Ереван” будет представлен в Совете Старейшин большинством. И нашей целью будет не решение личных проблем, а решение проблем Ереванцев», - отметил Мартиросян.
В ответ на вопрос как скажется на рейтинге «Здравствуй, Ереван» участие других оппозиционных сил, он ответил: «никак». «Это аксиома, что на выборах политические силы получают те голоса, которые получили на предыдущих. Тем не менее, по словам Мартиросяна, не исключено, что оппозиционные силы могут объединиться после выборов для решения проблем Еревана.
Отметим, что Армен Мартиросян в соответствии с традицией, заложенной лидером партии «Наследие» Рафии Ованнисяном подходил к людям на улицах здоровался. Спрашивал о самочувствии, желал хороших выборов, раздавал буклеты.