«Արմավիայի» կողմից ապրիլի 1-ից թռիչքների դադարեցումը որեւէ բացասական ազդեցություն զբոսաշրջային այցելությունների վրա չի ունեցել: Այդ մասին այսօր՝ ապրիլի 19-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Արա Պետրոսյանը: «Կապի մեջ ենք մասնավորի հետ, զբոսաշրջային գործակալությունների հետ. որեւէ բողոք, չեղյալ հայտարարված ամրագրում չունենք»,- ասաց Ա. Պետրոսյանը:
Նրա տեղեկացմամբ՝ այլ ավիաընկերութուններ ավելացրել են թռիչքները դեպի Հայաստան եւ լրացրել «Արմավիայի» բացը: Բացի այդ, ըստ Ա. Պետրոսյանի, «Արմավիան» վերջին ամիսներին առանց այն էլ նվազեցրել էր իր թռիչքները՝ զիջելով շուկան այլ ավիաընկերությունների, ուստի նրա շուկայից դուրս գալը արտակարգ իրավիճակներ չստեղծեց:
Նշենք նաեւ, որ «Ամստադ տուր» զբոսաշրջային գործակալության հիմնադիր տնօրեն, ներգնա տուրօպերատորների միության նախագահության անդամ Արմինե Ադամյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտարարել էր, որ որոշ խմբեր չեղյալ են համարել իրենց ամրագրումները՝ «Արմավիայի» եւ «Լոտ Լեհական ավիաուղիների» թռիչքների դադարեցման հետ կապված:

Прекращение с 1 апреля полетов «Армавиа» не оказало отрицательного влияния на туристические потоки. Об этом на встрече с журналистами 19 апреля заявил замминистра экономики Армении Ара Петросян. «Мы находимся на связи с частником, с туристическими агентствами – нет никаких жалоб, и брони не отменялись», - заверил Петросян.
По его информации, полеты в Армению увеличили другие авиакомпании и закрыли пробел «Армавиа». Кроме того, согласно Петросяну, в последние месяцы «Армавиа» и без того сократила свои полеты, уступив рынок другим авиакомпаниям, поэтому ее уход с рынка не создал чрезвычайных ситуаций.
Отметим, что директор туристического агентства «Амстад тур», член президиума Союза туроператоров Армине Адамян в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am заявляла, что некоторые группы аннулировали свои брони в связи с прекращением полетов «Армавиа» и польской авиакомпании «Лот».