Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի Եվրամիություն-Հայաստան բարեկամության խմբի պատգամավորներին՝ խմբի ղեկավար Էլենի Թեոխարուսի գլխավորությամբ: Կառավարության ղեկավարը ողջունել է պատգամավորների այցը Հայաստան եւ հույս հայտնել, որ այն կնպաստի երկկողմ կապերի հետագա զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Այնուհետեւ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի տնտեսական իրավիճակին, հայ-թուրքական հարաբերություններին, ինչպես նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանն առնչվող հարցեր:
Պատասխանելով եվրոպացի պատգամավորների հարցին՝ վարչապետ Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանը  հավատարիմ է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում ԼՂ խնդրի լուծմանը եւ պատրաստ է հետեւողական ջանքեր գործադրել հակամարտության  խաղաղ կարգավորմանը հասնելու համար:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ սիրիահայության խնդիրներին եւ մեր երկրի կողմից վերջիններիս նկատմամբ ցուցաբերվող օժանադակությանն ու ծրագրերին: Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորները կարեւորել են Հայաստան ներգաղթած սիրիահայությանը միջազգային կառույցների ու իրենց երկրների կառավարությունների կողմից օժանադակության ցուցաբերումը եւ պատրասատակամություն հայտնել՝ նպաստել այդ գործընթացին:

Армения остается верной процессу решения карабахской проблемы в рамках Минской группы ОБСЕ и готова прилагать все усилия для достижения мирного урегулирования конфликта. Об этом 25 апреля на встрече с депутатами группы дружбы Армения-ЕС Европарламента, возглавляемой Элени Теохарус заявил премьер-министр Армении Тигран Саркисян.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе правительства, премьер-министр приветствовал визит парламентариев в Армению, выразив надежду , что он будет способствовать дальнейшему развитию и расширению двусторонних связей.
В ходе встречи собеседники обсудили также экономическую ситуацию в Армении, армяно-турецкие отношения и коснулись проблем сирийских армян и содействия, оказываемого им Арменией.
Европейские депутаты придали важность оказанию поддержки прибывшим в Армению армянам из Сирии со стороны международных структур и правительств их стран, а также выразили готовность содействовать этому процессу.