Բանգլադեշում փլուզված շենքի հետեւանքով զոհերի թիվը հասել է 260-ի, 2 հազարից ավելի մարդ է փրկվել: Այդպիսին են ողբերգության վայրից ստացվող տեղեկությունները:
Հիշեցնենք, որ Դաքքի քաղաքի արվարձանում գտնվող Rana Plaza համալիրն ապրիլի 24-ին փլուզվել էր: Շենքում տեղակայված էին հագուստի կարի 4 ֆաբրիկաներ, բանկ եւ բազմաթիվ խանութներ: Հազարից ավելի մարդ է տուժել:
Ինչպես գրում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ վկայակոչելով Reuters-ին, ներկա պահին փլատակների տակ գտնվող մարդկանց թիվը հայտնի չէ: Փրկարարներին հաջողվում է արգելափակման մեջ գտնվող մարդկանց ջուր եւ սնունդ տալ:
Ավելի վաղ Բանգլադեշի վարչապետ Շեյխ Հասինան հայտարարել է, որ մայրաքաղաքի արվարձանում շենքի փլուզման համար բոլոր պատասխանատուներն խիստ պատիժ են կրելու:

Число погибших в результате обрушения здания в Бангладеш достигло 260, спасено более 2 тысяч человек. Таковы последние данные с места страшной трагедии.
Напомним, комплекс Rana Plaza в пригороде Дакки обрушился 24 апреля. В здании находились четыре фабрики по пошиву одежды, банк и множество магазинов. Пострадали около тысячи человек.
Как сообщает РИА Новости со ссылкой на Reuters, нет точных данных о том, сколько человек в настоящее время остаются под завалами. Спасателям удается передавать некоторым заблокированным людям воду и пищу.
Ранее премьер-министр Бангладеш Шейх Хасина заявила, что все ответственные за трагедию с обрушением здания в пригороде столицы понесут неотвратимое наказание.