Բանգլադեշում շենքի փլուզման զոհերի թիվը հասել է 304-ի, հաջողվել է փրկել 2,3 հազար մարդ: Նման տվյալներ է հայտնել բանակի ներկայացուցիչ Շախինուլ Իսլամը ողբերգության վայրից, հաղորդում է «Ռիա Նովոստի»-ն:
Դակիի արվարձանում գտնվող Rana Plaza համալիրը փլուզվել է ապիլի 24-ին: Շինության մեջ էին տեղակայված հագուստի կարի ֆաբրիկաներ, բանկ եւ բազմաթիվ խանութներ: Հիմնականում, լրատվամիջոցների տվյալներով, համալիրում հագուստ էր արտադրվում հայտնի արեւելյան կազմակերպությունների համար:
Շնեքի պատին դեռ ապրիլի 23-ին ճեղքեր էին հայտնաբերվել, սակայն որոշ խանութների եւ ֆաբրիկաների տերերն անտեսել էին իշխանությունների զգուշացումները, եւ աշխատողների մի մասն իրենց գործին էին վերադարձել: Ապրիլի 25-ին Բանգլադեշում սուգ էր հայտարարվել: Փրկարարական աշխատանքները մինչեւ օրս էլ շարունակվում են:

Число жертв обрушения здания в Бангладеш достигло 304 человек, спасти удалось более 2,3 тысячи человек. Такие последние данные с места трагедии сообщил представитель армии Шахинул Ислам, сообщает РИА Новости.
Комплекс Rana Plaza в пригороде Дакки обрушился 24 апреля. В здании находились четыре фабрики по пошиву одежды, банк и множество магазинов. В частности, по данным СМИ, в комплексе производилась одежда для известных западных компаний.
Трещины в стене здания появились еще 23 апреля. Однако владельцы торговых точек и некоторых фабрик проигнорировали предупреждения властей, и часть работников вернулись на свои рабочие места. 25 апреля в Бангладеш был объявлен траур. Спасательная операция продолжается до сих пор.