Ներկայումս ընթացող քարոզարշավը ընտրախախտումների առումով ոչնչով չի տարբերվում նախորդ քարոզարշավներից: Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 30-ին, մամուլի ասուլիսում նշել է «Բարեւ Երեւան» դաշինքի համամասնական ցուցակում ընդգրկված, «Ժառանգության» անդամ Դավիթ Սանասարյանը:
Նրա խոսքով՝ ՀՀԿ-ն ու ԲՀԿ-ն արդեն սկսել են ընտրակաշառքների բաժանումը, որը կատարվում է բարեգործության անվան տակ: «Քաղաքացիները օգնության համար դիմումներ են գրում, որոշ տեղերում գումարն անմիջապես են տալիս, կամ խոստանում են տալ ընտրություններից հետո: Մենք ահազանգեր ենք ստանում, սակայն մարդիկ վախենում են բաց հայտարարել, որ ընտրակաշառք են ստացել: Հենց մեր ձեռքին փաստ լինի, մենք կդիմենք համապատասխան մարմիններին»,-ասել է նա:
Անդրադառնալով տեղական եւ միջազգային սոցիոլոգիական կենտրոնների անցկացրած հարցումներին, Սանասարյանը նշել է, որ այդ տվյալներին չեն հավատում նույնիսկ հանրապետականները, քանի որ հակառակ դեպքում՝ չէին խոչընդոտի «Բարեւ Երեւան» դաշինքի նախընտրական հանդիպումները:
Հարցին, թե ինքու իրենք չեն համագործակցում ՀԱԿ-ի, ՀՅԴ-ի եւ ԲՀԿ-ի հետ՝ ընտրախախտումների դեմ պայքարի հարցում, Սանասարյանն պատասխանել է, որ դա անիմաստ է: «Երբ ԲՀԿ-ն հայտարարում է խախտումների դեմ պայքարի մասին, իսկ ինքը ընտրակաշառք է բաժանում, ո՞րն է համագործակցության նպատակը»,-ասել է Սանասարյանը:

Нынешняя предвыборная кампания ничем не отличается от предыдущих в плане зафиксированных нарушений. Об этом на пресс-конференции 30 апреля заявил пресс-секретарь оппозиционного блока «Здравствуй, Ереван» Давид Санасарян.
По его словам, Республиканская партия Армении и партия «Процветающая Армения» уже начали процесс раздачи предвыборного подкупа: «Это осуществляется под видом благотворительности: граждане пишут заявление о предоставлении помощи, и в некоторых случаях сумму дают сразу, или же обещают отдать после выборов. Мы получаем сигналы, однако люди боятся открыто заявлять о том, что получили предвыборный подкуп. Как только у нас на руках будет факт, мы обратимся в соответствующие органы».
Касаясь опросов, проведенных местными и иностранными социологами, Санасарян отметил, что в эти данные не верят сами республиканцы, так как в противном случае не препятствовали бы проведению предвыборных встреч членов блока «Здравствуй, Ереван».
В ответ на вопрос о том, почему они не сотрудничают с партиями Армянский национальный конгресс, АРФ Дашнакцутюн и «Процветающая Армения» против предвыборных нарушений, Санасарян подчеркнул, что это бессмысленно: «Когда «ПА» заявляет о борьбе против нарушений, а сама раздает взятки, в чем смысл сотрудничества?».