Հայաստանի Վճռաբեկ դատարանը մայիսի 8-ին ժամը 11:00 կսկսի քննել Հայ ազգային կոնգրեսի ակտիվիստների փաստաբանների կողմից ներկայացված բողոքները: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է ՀՀ դատական դեպարտամենտի միջազգային համագործակցության եւ հասարակայնության հետ կապերի ծառայության պետ Արսեն Բաբայանը:
Վերաքննիչ դատարանն ընթացք է տվել ՀԱԿ-ի դատապարտված ակտիվիստներ Տիգրան Առաքելյանի, Արտակ Կարապետյանի, Սարգիս Գեւորգյանի եւ Դավիթ Քիրամիջյանի բողոքներին:
Հիշեցնենք, որ Երեւանի Կենտրոն եւ Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասությունների դատարանի որոշմամբ Տիգրան Առաքելյանը դատապարտվել է 6, Արտակ Կարապետյանը` 3, իսկ Սարգիս Գեւորգյանն ու Դավիթ Քիրամիջյանը` 2 տարի ազատազրկման:

YEREVAN. – The Court of Cassation of Armenia will commence on May 8 the examination of the objections submitted by the attorneys of the opposition Armenian National Congress (ANC) activists.
Armenian Judicial Department’s International Cooperation and Public Relations Service Chief Arsen Babayan told the aforesaid to Armenian News-NEWS.am.
The Court of Appeal processed the complaints filed by sentenced ANC activists Tigran Arakelyan, Artak Karapetyan, Sargis Gevorgyan, and Davit Kiramijyan.
To note, a general jurisdiction court had sentenced Arakelyan, Karapetyan, and Gevorgyan and Kiramijyan to six, three, and two years, respectively.