Քալիֆորնիայի Գլենդել քաղաքում ձերբակալվել է 26-ամյա մի հայ` երկու այլ տղամարդկանց հետ  հարեւանին ծեծելու եւ նրա iPhone 4-ը գողանալու համար: Այդ մասին հայտնում է «Los Angeles Times»-ը:
Էդվարդ Զոհրաբյանը, որն արդեն իսկ գողության համար պրոբացիա էր անցնում, ձերբակալվել է «Burger King» ռեստորանի շրջակայքում գողություն կատարելու կասկածանքով: Նրա հարեւանը ոստիկանությանը պատմել է, որ ինքը գնացել էր մոտակա լցակայան` ծխախոտ գնելու, սակայն վերադարձի ճանապարհին հանկարծակի հարձակվել էին վրա եւ բռունցքներով հարվածել, գետնին էին տապալել եւ քացիներով խփել: Ինքը կորցրել էր գիտակցությունը, իսկ իր iPhone 4-ը գողացել էին:
Հարձակման հետեւանքով տղամարդու դեմքն ուժեղ այտուցված է, ունի նաեւ կտրվածքներ: Նա ճանաչել է Զոհրաբյանին, որի հետ ընկերություն էր անում արդեն երկու տարի եւ որին հանդիպել էր Հայաստանում: Ոստիկանությունն ավելի ուշ եկել էր Զոհրաբյանի տուն, սակայն վերջինս այնտեղ չէր եղել: Հարեւանը տեղափոխվել էր բժշկական կենտրոն:

В калифорнийском городе Глендейл арестован 26-летний армянин, после того как он и двое других мужчин избили его соседа за пределами ресторана быстрого питания и украли «iPhone 4». Об этом сообщает «Los Angeles Times».
Эдвард Зограбян, который уже находился на пробации за кражу, задержан по подозрению в ограблении за пределами ресторана «Burger King». Его сосед рассказал полиции, что он пошел на соседнюю автозаправочную станцию купить пачку сигарет, но по пути назад его внезапно ударили кулаками, повалили на землю и стали пинать ногами. В какой-то момент он потерял сознание, и его «iPhone 4» был украден.
В результате нападения сосед получил сильный отек и порезы на лице и голове. Он узнал Зограбяна, с которым дружил уже два года и которого встретил в Армении. Полиция позже пришла в дом Зограбяна, но его там не было. Сосед был доставлен в медицинский центр для лечения от полученных травм.