«Մոսկովսկի կոմսոմոլեցի» գլխավոր խմբագիր Պավել Գուսեւին «կավատության» մեղադրանք ներկայացնելու գործով սկանդալը նոր ընթացք է ստացել:
Սիմֆերոպոլի երիտասարդ բնակչուհին, որը դիմում էր գրել իրեն առեւանգելու եւ մարմնավաճառությամբ զբաղվել ստիպելու մասին, հրաժարվել է իր խոսքերից: Նա եւս մեկ դիմում է ներկայացրել ոստիկանություն, որում գրել է, որ ոչ մի բողոք չունի, հայտնում է ՆՏՎ-ն:
«Եդինայա Ռոսիա» կուսակցությունում կարծում են, որ աղջկա վրա ճնշում է գործադրվել:
Հիշեցնենք, մայիսի 30-ին ուկրաինական «Գոլոս Տավրիի» կայքը Նատալյա անունով աղջկա տխուր պատմությունն էր ներկայացրել, որին առեւանգել էին հենց փողոցից, տեղափոխել Մոսկվա եւ այնտեղ ստիպել մարմնավաճառությամբ զբաղվել: Կավատներն իրենց զրույցներում հաճախ հիշատակել էին Պավել Գուսեւի անունը: Ի վերջո, Նատալյային հաջողվել էր փախչել:
Ուկրաինայում ռուսաստանցի խմբագրին կավատության մեջ են կասկածել
Պավել Գուսեւը, մեկնաբանելով պատմությունը, հայտարարել էր, որ այս ամենը պատգամավոր Ժելեզնյակովի եւ նրա շրջապատի սադրանքն է:
Երկու ամիս առաջ Գուսեւը լուրջ վիճել էր «եդինոռոսների» հետ՝ «Քաղաքական մարմնավաճառությունը սեռափոխվում է» հոդվածի պատճառով, որում հիշատակվել էին «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության կին երեք պատգամավորներ՝ Եկատերինա Լախովան, Իրինա Յարովայան եւ Օլգա Բատալինան, որոնք, ըստ հոդվածագրի, պատրաստ են «պառկել իշխանության եկած ցանկացած կուսակցության տակ»:
Եդինոռոսը սպառնացել է «դեղին թերթի» խմբագրին
Տղամարդ «եդինոռոսները» խիստ վրդովվել էին եւ սկզբում Գուսեւին մեղադրել էին խոսքի ազատության չարաշահման համար, հետո հայտարարել, որ գլխավոր խմբագիրը գումար է վաստակում թերթի էջերում մարմնավաճառների եւ հասարակաց տների գովազդներ տեղադրելով:

Набирает обороты скандал вокруг главного редактора «Московского комсомольца» Павла Гусева, которого в Украине обвинили в сутенерстве. Молодая жительница Симферополя, которая сначала написала заявление о похищении и принудительном занятии проституцией, отказалась от своих слов. Она подала в украинскую милицию еще одно заявление, в котором написала, что претензий не имеет, передает НТВ.
В партии «Единая Россия», которая до этого успела написать письмо генпрокурору Чайке с требованием разобраться, считают, что на девушку было оказано давление. «К уголовной ответственности за заведомо ложный донос может быть привлечен и сам „потерпевший“. Поэтому можно предположить, что на девушку, написавшую заявление, оказывали давление, чтобы ее остановить», - заявил депутат Госдумы РФ Анатолий Выборный.
Напомним, 30 мая украинский сайт «Голос Таврии» описал жуткую историю девушки Натальи: ее посреди города запихнули в машину, вкололи какое-то вещество, а очнулась она уже в Москве. Побоями и пытками ее заставили оказывать секс-услуги, а сутенеры в своих разговорах упоминали имя Павла Гусева. В конце концов, Наталье удалось бежать.
В Украине российского редактора заподозрили в сутенерстве
Сам Павел Гусев, комментируя историю, заявил, что это все провокация «депутата Железняка и его компании».
Следует напомнить, что два месяца назад Гусев серьезно поссорился с единороссами из-за статьи под названием «Политическая проституция меняет пол», посвященной депутатам Ирине Яровой, Ольге Баталиной и Екатерине Лаховой, которые якобы «готовы лечь под любую партию», пришедшую к власти.
Единорос пригрозил «конкретному редактору» «желтой газетенки»
Мужчины-единороссы были крайне возмущены и сначала обвинили Гусева в злоупотреблении свободой слова, а потом заявили, что главред зарабатывает, размещая на страницах газеты рекламу от проституток и публичных домов.
Второй раунд «Единорос - МК» или о запрете на рекламу интим-услуг в газетах
Единоросы накопали компромат на главреда «Московского комсомольца» http://news.am/rus/news/145042.html