Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Վրաստանի արդարադատության նախարար Թեա Ցուլուկիանիին: Ողջունելով հյուրին ՀՀ կառավարությունում՝ վարչապետը նշել է. «Մենք կարեւորում ենք երկկողմ հարաբերությունների խորացումը բոլոր ոլորտներում: Ձեր այցը Հայաստան լրացուցիչ քայլ է երկու երկրների բարեկամական կապերի ամրապնդման գործում»:
Անդրադառնալով արդարադատության բնագավառում փոխգործակցությանը՝ Տիգրան Սարգսյանը կարեւորել է Հայաստանում եւ Վրաստանում իրականացվող բարեփոխումների ուղղությամբ փորձի փոխանակումը եւ մի շարք դրույթների հստակեցումը:
Վրաստանի արդարադատության նախարարը ներկայացրել է այդ ուղղությամբ կատարվող գործընթացը, ինչպես նաեւ հարեւան երկրում տարբեր ոլորտներում առկա վիճակը:
Հանդիպման ավարտին Տիգրան Սարգսյանը Թեա Ցուլուկիանիին խնդրել է իր ջերմ ողջույններն ու բարեմաղթանքները փոխանցել երկրի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիին:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян  принял министра юстиции Грузии Тею Цулукиани, сообщили Новости Армении- NEWS.am в пресс-службе правительства. Приветствуя гостя,  премьер  отметил: «Мы придаем важность  углублению двусторонних отношений во всех направлениях. Ваш визит в Армению -  дополнительный шаг  в деле укрепления дружеских связей двух стран».
Касаясь сотрудничества  в сфере правосудия, Тигран Саркисян подчеркнул важность обмена опытом по реализуемым в Армении и Грузии реформам. Министр юстиции Грузии  представила осуществляемые в этом направлении шаги, а также положение дел в ряде отраслей своей страны.
Тигран Саркисян попросил Тею Цулукиани  передать теплые приветствия и добрые пожелания премьер-министру Грузии Бидзине Иванишвили.