Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Վրաստանի արդարադատության նախարար Թեա Ցուլուկիանիին: Ողջունելով հյուրին ՀՀ կառավարությունում՝ վարչապետը նշել է. «Մենք կարեւորում ենք երկկողմ հարաբերությունների խորացումը բոլոր ոլորտներում: Ձեր այցը Հայաստան լրացուցիչ քայլ է երկու երկրների բարեկամական կապերի ամրապնդման գործում»:
Անդրադառնալով արդարադատության բնագավառում փոխգործակցությանը՝ Տիգրան Սարգսյանը կարեւորել է Հայաստանում եւ Վրաստանում իրականացվող բարեփոխումների ուղղությամբ փորձի փոխանակումը եւ մի շարք դրույթների հստակեցումը:
Վրաստանի արդարադատության նախարարը ներկայացրել է այդ ուղղությամբ կատարվող գործընթացը, ինչպես նաեւ հարեւան երկրում տարբեր ոլորտներում առկա վիճակը:
Հանդիպման ավարտին Տիգրան Սարգսյանը Թեա Ցուլուկիանիին խնդրել է իր ջերմ ողջույններն ու բարեմաղթանքները փոխանցել երկրի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիին:

“We underscore the deepening of bilateral relations. Your visit to Armenia is an additional step toward strengthening ties between the two countries,” the PM noted.
Reflecting on cooperation in the system of justice, Sargsyan highlighted the exchange of knowhow and the clarification of several provisions in the ongoing reforms in Armenia and in Georgia, alike.
In her turn, the Minister of Justice of Georgia presented the continuing process in the aforesaid matter and the present-day situation in Armenia’s neighboring country.
At the end of their talk, Tigran Sargsyan asked Tea Tsulukiani to convey his warm greetings and best wishes to Georgian PM Bidzina Ivanishvili.