Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի նախաձեռնությամբ մայրաքաղաքի հանգստի գոտիների եւ անտառպուրակային տարածքների մաքրման եւ պահպանման նպատակով կմեկնարկի «Ավելի մաքուր Երեւան» կարգախոսով ծրագիրը:
Քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ողջունելով այդ ուղղությամբ իրականացվող հասարակական նախաձեռնությունները` քաղաքապետն առաջարկել է աշխատանքներում ներգրավել հասարակական եւ երիտասարդական կազմակերպություններին, նաեւ՝ բոլոր ցանկացողներին:
«Մայրաքաղաքում կան մի շարք զբոսայգիներ ու վայրեր, որտեղ երեւանցիները սիրում են իրենց հանգիստ անցկացնել հատկապես ամռանը, ինչն էլ, սակայն, պատճառ է դառնում աղբի կուտակման: Միայն Երեւանի քաղաքապետարանի աշխատանքը բավարար չէ: Մենք պետք է ներգրավենք ու խրախուսենք նաեւ  հասարակական կազմակերպություններին` կոչ անելով իրենց մասնակցությունը բերելու այդ նախաձեռնություններին, որպեսզի ունենանք ավելի մաքուր Երեւան: Առաջարկում եմ սկսել հենց Հրազդանի կիրճից: Մենք պատրաստ ենք տրամադրել անհրաժեշտ ամեն ինչ եւ համատեղ ուժերով կյանքի կոչել  ծրագիրը»,- ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
«Ավելի մաքուր Երեւան»  ծրագրի կազմակերպման համար Երեւանի քաղաքապետարանը կապահովի անհրաժեշտ բոլոր պարագաները:

YEREVAN. – At the initiative of Mayor Taron Margaryan of Armenia’s capital city Yerevan, the project—with the slogan: “A Cleaner Yerevan”—will get underway in the city.
The objective of this project is to clean and upkeep Yerevan’s recreational areas and forests and groves, the Yerevan Municipality press service informs.
“The capital city has several parks and places where the Yerevan residents like to spend their relaxation especially in summer, which, however, causes a pile-up of trash. The Municipality’s activities alone are insufficient. We need to engage and encourage the NGOs, too, calling them to participate in these initiatives, so we may have a cleaner Yerevan.
“We stand ready to provide whatever is necessary and to implement the project with joint efforts,” Margaryan particularly has stressed in this respect.