«Հայէկոնոմբանկ» ԲԲԸ  տարեկան ժողովը որոշել է բանկի գործունեության 2012թ. արդյունքներով շահութաբաժիններ չվճարել: Այս մասին գրում է «168 ժամը» եւ հավելում. «Անցյալ տարվա ընթացքում ձեւավորված 345,485 հազար ՀՀ դրամ (մոտ 850 հազար ԱՄՆ դոլար) շահույթը կուղղվի բանկի զարգացմանը՝ որպես չբաշխված շահույթ:
Ստացվում է, որ Սուքիասյան եղբայրները՝ Սարիբեկ, Խաչատուր եւ Ռոբերտ Սուքիասյանները, ովքեր միասին տիրապետում են «Հայէկոնոմբանկ» ԲԲԸ  բաժնետոմսերի 52,4 տոկոսին, իրենք իրենց զրկել են մոտ 445 հազար դոլար շահութաբաժնից:
Ընդհանուր շահութաբաժնի 25 տոկոսից զրկվել է նաեւ Վերակառուցման եւ Զարգացման Եվրոպական բանկը, որը «Հայէկոնոմբանկ» ԲԲԸ  բաժնետոմսերի 25 տոկոսի սեփականատերն է:
Սակայն, միեւնույն ժամանակ, շահութաբաժին չեն ստացել նաեւ բանկի մյուս բաժնետերերը՝ 1150 ֆիզիկական անձ եւ 268 պետական ու ոչ պետական ձեռնարկություն, որոնք բոլորը միասին պետք է ստանային մոտ 192 հազար դոլար շահութաբաժին»,- գրում է «168 ժամը» (Մանրամասները՝ թերթի այսօրվա համարում):

YEREVAN. – The annual meeting of Armenia’s ARMECONOMBANK decided not to sell dividends as a result of the bank’s activities in 2012, 168 Zham daily reports.
“The profit of approximately $850,000, which was formed during the past year, will be spent on the development of the bank, [and] as retained earnings.
It turns out that the Sukiasyan brothers—Saribek, Khachatur, and Robert—, who together own 52.4 percent of the bank’s shares, have deprived selves of a dividend of close to $445,000.
The European Bank for Reconstruction and Development, which owns 25 percent of the shares of the bank, likewise was deprived of the 25 percent of the total dividend.
At the same time, however, the bank’s other shareholders—1,150 individuals and 268 state-run and non-state enterprises—, which all together would have received a dividend of about $192,000, also did not receive a dividend,” 168 Zham daily writes.