Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի մամուլի քարտուղար Վիկոր Սողոմոնյանը հաստատել է Լեռնային Ղարաբաղ նրա կատարած այցի մասին տեղեկությունները:
«Ռոբերտ Քոչարյանը մասնավոր այցով է գնացել Լեռնային Ղարաբաղ»,-ընդգծել է Վիկտոր Սողոմոնյանը` NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում: «Ինչպես միշտ նա մեկնում է Ղարաբաղ»,-հավելել է նախկին նախագահի մամուլի քարտուղարը:
«Ժողովուրդ» պարբերականի հաղորդմամբ` «Քոչարյանը հանդիպում է ղարաբաղյան տարբեր շրջանների ներկայացուցիչների հետ, այդ թվում` ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի»: ԼՂՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանը «Ժողովուրդի» թղթակցի հետ զրույցում ոչ հաստատե ոչ էլ հերքել է Քոչարյանի` Ղարաբաղում լինելու մասին տեղեկությունները: «Մենք այդ կապակցությամբ պաշտոնական հաղորդագրություն տարածե՞լ ենք: Եթե ոչ` ուրեմն ավելացնելու ոչիչ չունեմ: Բացառված չեն այնպիսի հանդիպումները, որոնց մասին ես կարող եմ տեղյակ չլինել: Եթե խոսքը լիներ պաշտոնական հանդիպման մասին, կհաղորդեինք այդ մասին»,-ասել է Լեռնային Ղարաբաղի նախագահի մամուլի քարտուղարը:

Пресс-секретарь второго президента Армении Роберта Кочаряна, Виктор Согомонян подтвердил сообщение о визите в Нагорный Карабах.
«Роберт Кочарян посетил Нагорный Карабах с частным визитом», - отметил Виктор Согомонян в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am. «Как обычно он ездит в Карабах», - прибавил пресс-секретарь экс-президента.
По сообщению газеты «Жоховурд», «Кочарян проводит встречи с представителями различных карабахских кругов, в том числе – президентом НКР Бако Саакяном». Пресс-секретарь президента НКР Давид Бабаян в беседе с корреспондентом «Жоховурд» не подтвердил и не опроверг информацию о пребывании Кочаряна в Нагорно-Карабахской Республике. «Разве мы в связи с этим распространяли какую-либо официальную информацию? Если нет, то в таком случае мне нечего добавить. Не исключены такие встречи, о которых я могу быть не в курсе. Если бы речь шла об официальной встрече, мы бы о ней сообщили», - сказал пресс-секретарь президента Нагорного Карабаха.