Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հուլիսի 28-ից օգոստոսի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 250 անգամ:
Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը կասեցվել է եւ հայ դիրքապահները շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

За минувшую неделю Азербайджан 250 раз нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны НКР, за период с 28 июля по 3 августа противником было произведено более 1200 выстрелов из различного вида стрелкового оружия. С целью подавления активности противника передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям, установив по всему периметру полноценный контроль за ситуацией.
За 7 месяцев Азербайджан более 7960 раз нарушил режим перемирия с Арменией и Нагорно-Карабахской Республикой.