Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հուլիսի 28-ից օգոստոսի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 250 անգամ:
Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը կասեցվել է եւ հայ դիրքապահները շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

STEPANAKERT. – The adversary violated the ceasefire, at the line of contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces, around 250 times in the passing week,
During this time, more than 1,200 shots were fired in the direction of Armenian positions, and by way of different-caliber weapons, the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Defense Army reports.
The NKR Defense Army vanguard units, however, took operative measures and stopped the “activeness” by the adversary, and they continued to confidently carry out their military turn of duty.