Հնդկաստանում կալանավորվել է երկրի ամենաորոնվող հանցագործներից մեկը՝ «Հնդիկ մոջահեդներ» խմբավորման առաջնորդ Յասին Բհաթքալը:
Նա ձերբակալվել է Ութար-Պրադեշ նահանգում՝ Նեպալի հետ սահմանին, Դելի ու Կարնատակա քաղաքների ոստիկանության համատեղ գործողությունների արդյունքում, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ վկայակոչելով NDTV հեռուստաալիքը:
Ոստիկանության տվյալով՝ «Հնդիկ մոջահեդները» Պունա, Բանգալոր, Հայդարաբադ քաղաքներում մի շարք ահաբեկչությունների, ինչպես նաեւ  Մումբայ մեգապոլիսում 2010թ. 27 մարդու կյանք խլած պայթյունների հեղինակն են:
Խմբավորումը ֆինանսավորվում է Պակիստանի ահաբեկչական «Լաշքար-է-Թայբա» խմբավորման կողմից, որը Հարավային Ասիայի ամենավտանգավոր  եւ խոշոր իսլամիստական կազմակերպությունն է:

В Индии арестован один из самых разыскиваемых преступников страны - лидер исламистской группировки «Индийские моджахеды» Ясин Бхаткал. Он был арестован на востоке штата Уттар-Прадеш близ границы с Непалом в ходе совместной операции полиции Дели и полицейских штата Карнатака, сообщает РИА Новости со ссылкой на телеканал NDTV.
По данным полиции, «Индийские моджахеды» стоят за рядом громких терактов в городах Пуна, Бангалор и Хайдарабад, а также за серией взрывов в мегаполисе Мумбаи в 2010 году, унесших жизни 27 человек. Группировка получает поддержку и финансирование со стороны пакистанской террористической группировки «Лашкар-э-Тайба», которая считается самой крупной и опасной исламистской организацией Южной Азии.