Սանկտ Պետերբուրգում ոստիկանն ինքնասպան է եղել՝ մինչ այդ սպանելով կնոջն ու վիրավորելով նրա սիրեկանին:
34-ամյա ոստիկանի մարմինը հայտնաբերվել է սեպտեմբերի 19-ին Նարոդնայա փողոցում, հաղորդում է Պետերբուրգի հարցերով Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքը: Նախնական տվյալներով՝ նա մահացու վիրավորել է ինքն իրեն սրտի հատվածում:
Դրանից ժամեր առաջ հայտնաբերել էին նրա 32-ամյա կնոջ մարմինն ու նրա 39-ամյա սիրեկանին, որը Բելառուսի քաղաքացի է: Կինը տեղում մահացել է 10 դանակի հարվածներից: Օտարերկրացին ծանր վիճակում հիվանդանոց է տեղափոխվել, հաղորդում է «ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ»-ը:
Ոստիկանության հաղորդագրությունում նշվում է, որ կինն ու սիրեկանը փորձել են թաքնվել առաջինի ընկերուհու տանը: Ընդ որում, նա պատրասվում էր նաեւ ապահարզան պահանջել ամուսնուց: Հետաքննության վարկածով միջադեպի դրդապատճառը խանդն է եղել:

В Санкт-Петербурге полицейский совершил суицид, убив перед тем жену и ранив ее любовника.
Труп 34-летнего водителя управления МВД Павла Коржукова был обнаружен около 10:00 19 сентября во дворе дома N67 по Народной улице, сообщает официальный сайт Следственного комитета по Петербургу. По предварительным данным, мужчина нанес себе смертельное ножевое ранение в область сердца.
Несколькими часами ранее в подъезде дома N75 на Народной улице были найдены тела 32-летней жены погибшего полицейского, а также ее 39-летнего сожителя, имеющего гражданство Беларуси. Женщина скончалась от 10 ножевых ранений на месте происшествия. А иностранец был госпитализирован в тяжелом состоянии, сообщает ИТАР-ТАСС.
Установлено, что женщина вместе с сожителем пыталась спрятаться от мужа у подруги, которая проживает в указанном доме, говорится в сообщении полиции. При этом супруга Павла Коржукова собиралась подавать заявление на развод. По предварительным данным, сотрудник полиции на почве ревности устроил резню, напав на жену и ее возлюбленного, а потом покончил с собой.