Կառավարող կոալիցիայում կառուցվածքային կամ կադրային փոփոխությունների կարիք չկա, եւ այդ հարցն, առհասարակ, օրակարգում ներառված չէ, NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանի հանրապետական կուսակցության պատգամավոր Գագիկ Մելիքյանը՝ մեկնաբանելով որոշ քաղաքական ուժերի կողմից կառավարող կոալիցիայի հասցեին հնչող մեղադրանքները։
Նա ընդգծել է, որ ստեղծված պայմաններում կառավարությունը սոցիալ-տնտեսական իրավիճակի բարելավման համար անում է հնարավոր ամեն բան։ Կառավարության կողմից ձեռնարկված միջոցները, Մելիքյանի խոսքով, իրենց երկար սպասեցնել չտվեցին, ինչի ապացույցը վերջին երեք ամսում լավացած տնտեսական ցուցանիշներն են. «Իհարկե, Հայաստանը հետճգնաժամային շրջանի դժվարություններ է ապրում, բայց դա բնական է. նման վիճակ նկատվում է գրեթե բոլոր երկրներում»,- նկատել է նա։ Պատասխանելով այն հարցին, թե ի՞նչ նպատակ են հետապնդում կոալիցիոն կառավարությանը քննադատող քաղաքական ուժերը, Մելիքյանը նկատել է. «Նրանց նպատակն իրավիճակի ապակայունացումն է»։
Նշենք, որ այսօրվա մամուլի ասուլիսի ժամանակ ՀՅԴ կուսակցության ներկայացուցիչ Հրայր Կարապետյանը սուր քննադատության էր արժանացրել կոալիցիոն կառավարությանը՝ հայտարարելով, որ այն ճգնաժամ է ապրում։ Նա իշխանության գործունեությունն անարդյունավետ էր գնահատել եւ հույս էր հայտնել, որ նախագահ Սերժ Սարգսյանը պետք է հետեւություններ անի սրանից եւ գնա արմատական քայլերի։ Ավելի վաղ մեկ այլ հանրապետականի՝ Էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանին սուր քննադատության էր ենթարկել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը։

No structural or staff changes need to be made in the Coalition Government of Armenia. The issue is not on the agenda at all, the Republican Party of Armenia (RPA) member Gagik Melikyan told NEWS.am, commenting on the criticism some political forces leveled against the Government.
According to him, under the circumstances, the RA Government does its best for a socio-economic recovery in the country. The economic indexes of the last three months are evidence thereof. “Of course, Armenia suffers economic troubles of the post-crisis period, which, however, is natural. Similar situations can be observed in many other countries,” Melikyan said. As to the aims of the political forces constantly criticizing the coalition government, Melikyan said: “They aim at destabilizing the situation.”
Chairman of the Committee on Defense National Security and Internal Affairs, RA Parliament, member of the Armenian Revolutionary Federation Dashnaktsutyun (ARFD) Hrair Karapetyan told an Apr 1 press conference that the coalition government of Armenia is going through critical times and needs radical reforms. He considers the present halfhearted economic recovery measures ineffective and hopes Serzh Sargsyan will draw conclusions and take radical steps to improve the situation.