Մոսկվայում դեկտեմբերի 24-ին կկայանա Եվրասիական բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստ՝ պետությունների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը, Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի նախագահները կքննարկեն ՄՄ ու միասնական տնտեսական տարածքի անդամ –պետություններիինտեգրացիոն փոխգործակցության հիմնական ուղղությունները, ինչպես նաեւ Եվրասիական տնտեսական միության ձեւավորման ընթացքը: Կքննարկվեն նաեւ Հայաստանի ու Ղրղըզստանի ՄՄ-ին միանալու «ճանապարհային քարտեզները»:
Հանդիպման արդյունքում ծրագրվում է կնքել մի շարք համատեղ որոշումներ միասնական մաքսային քաղաքականության ոլորտում:

В Москве 24 декабря состоится заседание Высшего Евразийского экономического совета (ВЕЭС) на уровне глав государств
Как сообщает пресс-служба Кремля, президенты России, Белоруссии и Казахстана обсудят основные направления интеграционного взаимодействия государств – членов Таможенного союза (ТС) и Единого экономического пространства (ЕЭП), а также ход работы по формированию к 1 января 2015 г. Евразийского экономического союза (ЕАЭС). Будут рассмотрены вопросы подготовки и реализации «дорожных карт» по присоединению Киргизии и Армении к евразийским интеграционным структурам.
По итогам заседания ВЕЭС запланировано подписание ряда совместных решений в сфере единой таможенной политики, регулирования деятельности естественных монополий и правил конкуренции.