Աթանասիոս Վարզանակոսը, ում դեմքը հայտնվել է Lindahls ընկերության կողմից արտադրվող «Turkisk Yoghurt» անվանումով սննդամթերքի վրա, դատի է տվել շվեդական կաթնամթերք արտադրող ընկերությանը: Ընդ որում, նա այդ մասին իմացել է Ստոկհոլմում ապրող իր ընկերոջից: Այս մասին գրում են շվեդական թերթը:
Ինչպես հաղորդում է ВВС-ն, Վարզանակոսը պահանջում է այդ ընկերությունից իրեն վճարել 50 միլիոն շվեդական կրոն (6,9 միլիոն դոլար) փոխհատուցում: Ընկերության ղեկավար Անդեր Լինդալը հայտարարել է, որ ցնցվել է, երբ տեսել է 40 էջանոց հայցը: «Մենք գնել ենք այդ նկարը ֆոտոգործակալությունից եւ մտածել ենք, որ ամեն ինչ կարգին է»,- ասել է Լինդալը:

Афанасиос Варзанакос, чье лицо изображено на упаковке «Turkisk Yoghurt» («Турецкий йогурт») компании Lindahls, подал в суд на шведского производителя молочных продуктов, пишут шведские СМИ. Он узнал об этом от своего друга, живущего в Стокгольме.
Как сообщает ВВС, Варзанакос требует от компании выплатить компенсацию в размере 50 миллионов шведских крон ($6,9 млн.). Глава компании-производителя Андер Линдал заявил, что был потрясен, когда получил 40-страничный иск, в котором говорилось, что его фирма использовала недостоверное фото мужчины."Мы купили изображение у фотоагентства и поэтому думали, что все в порядке",— рассказал Линдал агентству AFP.