Վենեսուելայի մայրաքաղաքում քաղաքացիական հագուստով զինված անձինք, գլխներին սաղավարտներ, ներխուժել են «Ժողովրդական կամք» շարժման գրասենյակ եւ գրավել այն:
Ցանցում հայտնված կադրերում երեւում է, թե ինչպես են մի քանի մարդ ներխուժում գրասենյակ եւ զենքն ուղղում ներկաների վրա: Այնուհետեւ փորձում են կոտրել հիմնական կառույցի դուռը:
Շարժման տվյալով՝ ներխուժումն իրականացրել են Վենեսուելայի ռազմական հակահետախուզական եւ ազգային գվարդիայի աշխատակիցները, ընդ որում՝ նրանք իբր արցունքաբեր գազ են կիրառել:
Շարժման ներկայացուցիչների խոսքով՝ մի քանի մարդ ձերբակալվել է, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ վկայակոչելով տեղի լրատվամիջոցները:
Հարկ է նշել, որ «Ժողովրդական կամք» շարժման առաջնորդ Լեոպալդո Լոպեսին իշխանությունները մեղադրում են նախորդ շաբաթ հակակառավարական ելույթների ժամանակ անկարգություններ կազմակերպելու համար: Լոպեսը փախուստի մեջ է, սակայն Twitter-ում տեղադրած տեսաուղերձում կողմնակիցներին կոչ է արել փետրվարի 18-ին բողոքի նոր ցույց կազմակերպել:
Հիշեցնենք, նախորդ շաբաթ Վենեսուելայի տարբեր քաղաքներում երկրի նախագահի կողմնակիցների եւ հակառակորդների երթեր էին տեղի ունեցել: Անկարգությունների հետեւանքով երեք մարդ զոհվել, տասնյակները վիրավորվել էին:

Вооруженные люди в гражданской одежде, но в касках ворвались в здание оппозиционного движения «Народная воля» в столице Венесуэлы и взяли его под контроль.
На выложенных в интернете кадрах видеосъемки с камеры наблюдения видно, как несколько человек входят в офис и направляют оружие на присутствующих там людей. Затем в течение нескольких минут они пытаются выбить дверь в основное помещение.
По сообщению движения, вторжение в ее офис осуществили сотрудники военной контрразведки и национальной гвардии Венесуэлы, при этом ими якобы применялся слезоточивый газ. По версии представителей движения, несколько человек были задержаны, сообщает «РИА Новости» со ссылкой на местные СМИ.
Стоит отметить, что лидер «Народной воли» Леопольдо Лопес обвиняется властями в организации беспорядков в ходе антиправительственных выступлений на минувшей неделе и объявлен в розыск. Сам он скрывается, однако днем ранее он распространил через свой микроблог в Twitter видеообращение с призывом к сторонникам провести новую акцию протеста 18 февраля.
Напомним, на минувшей неделе в различных городах Венесуэлы прошли марши сторонников и противников президента страны. В результате беспорядков и столкновений во время акций по всей стране три человека погибли, десятки ранены.