Ուկրաինայի ընդդիմության առաջնորդներից, «Բատկիվշչինա» խմբակցության ղեկավար Արսենի Յացենյուկը հայտարարել է հրադադարի մասին, որի շուրջ պայմանավորվածություն է ձեռքբերվել Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչի հետ բանակցությունների արդյունքում, հաղորդում է Liga.net կայքը:
«Դրական նորություն կա, գրոհն ու մաքրումը, որ նախատեսված էր, չեղյալ է հայտարարվել: Այժմ հրադադար է հայտարարվել եւ իրավիճակը կայունացնելու բանակցություններ են սկսվել»,- Յացենյուկի խոսքերը մեջբերում է «Բատկիվշչինայի» մամուլի ծառայությունը:
Ուկրաինայի նախագահի կայքում էլ ասվում է, թե կողմերը հանդիպման արդյունքում հրադադար են հայտարարել եւ բանակցություններ են վարում:
Մինչդեռ Censor.net-ի փոխանցմամբ, Մայդանում ոչ բոլորն են հավատում Յանուկովիչին եւ ակտիվորեն պատրաստվում են ետ մղել հնարավոր գրոհը:

Лидер парламентской фракции Батькивщина Арсений Яценюк заявил о перемирии, достигнутом после переговоров с президентом Украины Виктором Януковичем, сообщает Liga.
«Есть позитивная новость - штурм и зачистка, которые планировались, отменены. Сейчас объявлено перемирие и начало переговорного процесса для стабилизации ситуации», - приводит слова Яценюка пресс-служба Батькивщины.
Как сообщается на сайте президента Украины, по результатам встречи стороны объявили о перемирии и начале переговорного процесса с целью прекращения кровопролития, стабилизации ситуации в государстве ради гражданского мира.
Вместе с тем согласно Цензор.НЕТ, на Майдане не все верят Януковичу и активно готовятся к отражению возможного штурма.