Չինաստանի օրինապահները երկրի հարավ-արեւմտյան Գույչժոու նահանգում անօրինական զենքի ամենախոշոր չափաքանակներից մեկն են առգրավել, հաղորդում է «Սինխուա» գործակալությունը:
Տեղեկացվում է, որ ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում ոստիկաններին հաջողվել է անօրինական միջոցներով զենք արտադրող եւ վաճառող խմբավորման անդամներին հանցագործության իրականացման պահին կալանավորել: Հայտնաբերված մի քանի գաղտնարաններից 15 հազար միավոր հրազեն եւ 120 հազար միավոր սառը զենք է առգրավվել:
Գործակալության տվյալներով, անօրինական գործունեությունը ծավալվել է երկրի 27 նահանգներում: Օրինապահ կառույցների ներկայացուցիչների հաղորդմամբ, ենթադրյալ հանցագործները զենքի առեւտրով զբաղվել են ընտանեկան բիզնեսի շղարշի տակ:

Китайская полиция изъяла в юго-западной провинции Гуйчжоу одну из самых крупных партий нелегального оружия, сообщает «Синьхуа».
Как сообщается, в ходе рейда полиция поймала с поличным участников группировки, которая незаконно изготавливала и продавала оружие. Полицейские в нескольких тайниках конфисковали 15 тысяч единиц огнестрельного и 120 тысяч единиц холодного оружия, участники группировки были задержаны.
По данным агентства, нелегальный бизнес работал на территории 27 китайских провинций. Представители полиции заявили, что продажей оружия предполагаемые преступники занимались под прикрытием семейного бизнеса.