Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւը ֆինանսների նախարարությանը հանձնարարել է պատրաստել եւ մինչեւ 2014թ. հուլիսի 1-ը կառավարությանը ներկայացնել պետական  պաշտոնյաների 10%-ին կրճատելու առաջարկ, ասվում է կառավարության կայքի հաղորդագրությունում:
« Ֆինանսների նախարարությանը հանձնարարվում է պատրաստել եւ մինչեւ 2014 թ. հուլիսի 1-ը ՌԴ կառավարությանը ներկայացնել պետական  պաշտոնյաների 10%-ին կրճատելու վերաբերյալ առաջարկ», - ասվում է հաղորդագրությունում:
Վարչապետը համապատասխան հանձնարարությունը տվել էր ապրիլին՝ ըստ 2013 թ.  կառավարության գործունեության արդյունքների մասին Պետդումային ներկայացված  հաշվետվության: «Մեզ անհրաժեշտ է ժամանակակից, սեղմ եւ ազդեցիկ պետապարատ՝ մարդկանց պահանջներին համապատասխան», - հայտարարել է Մեդվեդեւը:

Премьер-министр России Дмитрий Медведев поручил Министерству финансов подготовить и представить правительству до 1 июля 2014 года предложения по сокращению численности государственных служащих на 10%, говорится в сообщении на сайте кабмина.
«Минфину России подготовить и представить до 1 июля 2014 года в правительство Российской Федерации предложения по сокращению на 10% численности государственных служащих», — сказано в сообщении.
Соответствующее поручение премьер дал в апреле по итогам выступления в Государственной думе с отчетом о результатах деятельности правительства в 2013 году. «Нам нужен современный, компактный и эффективный госаппарат, ориентированный на запросы людей», — заявил Медведев.