Գերմանիայի Կոբլենց քաղաքի դատարանը որոշում է կայացրել, որի համաձայն, զույգերի բաժանման դեպքում նրանք պետք է ազատվեն միմյանց ինտիմ լուսանկարներից:
Նման որոշում է կայացվել այն բանից հետո, երբ դատարան է դիմել մի կին ու պահանջել, որ իր նախկին սիրեցյալը ջնջի իր բոլոր բաց լուսանկարները, հաղորդում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը՝ վկայակոչելով The Local-ը:
Պարբերականի տվյալներով՝ լուսանկարիչ տղամարդը բավական մեծ հավաքածու է ստեղծել իր նախկին զուգընկերուհու լուսնկարներից: Հենց զուրգը բաժանվել է, կինը պահանջել է ոչնչացնել լուսանկարները:
Դատարանը ոչ միայն համաձայնել է կնոջ հետ՝ համարելով, որ կնոջ անձնական իրավունքները պետք է ավելի կարեւոր լինեն հեղինակային իրավունքներից, այլեւ այդ որոշումը տարածել է բոլոր բնակիչների վրա:

Верховный суд немецкого города Кобленц принял решение, согласно которому после расставания пары должны избавляться от хранящихся у них откровенных фото- и видеозаписей друг друга.
Такое решение было вынесено после того, как в суд обратилась женщина, требовавшая от бывшего возлюбленного удалить все ее откровенные снимки, сообщает русская служба BBC со ссылкой на The Local.
По информации издания, мужчина, работавший фотографом, создал довольно большую коллекцию обнаженных фото своей партнерши. Как только пара рассталась, женщина потребовала уничтожить все снимки.
Суд не только согласился с этим требованием, посчитав, что личные права женщины должны быть важнее авторских прав ее экс-партнера, но и распространил решение на всех жителей региона.