2014թ.-ի սեպտեմբերի 8-14-ը Կոլումբիայի մայրաքաղաք Բոգոտայում կանցկացվի Ջազի 26-րդ միջազգային փառատոնը, որի ընթացքում հանդես կգան այս ժանրի շատ հայտնի ներկայացուցիչներ: Այս տարի միջոցառումը նվիրված կլինի ոչ միայն դասական ջազի եւ բլյուզի ռիթմերին. Փառատոնի ընթացքում կհնչեն նաեւ ֆլամենկո եւ լատինաամերիկյան ֆոլկլյոր:
Փառատոնի ծրագրում ընդգրկված համերգների շարքում առանձնանում է 20 «Grammy»-ի մրցանակակիր, «jazz-fusion» ոճի հիմնադիր, դաշնակահար Չիկ Կորեայի ելույթը: Հենց չիկին մի քանի տարի առաջ հաջողվեց առաջիններից մեկը ջազն ու ֆլամենկոն միասին ներկայացնել իսպանացի կիթառահար Պակո դե Լուսիայի հետ: Չիկի Կորեայի եւ «Vigil» խմբի համերգը կկայան Բոգոտայում սեպտեմբերի 9-ին 20:00-ին, հաղորդում է «Buenolatina.ru»-ն: http://buenolatina.ru/news.php?id=2323
Կորեայից բացի «Festival Internacional de Jazz»-ի ընթացքում հանդես կգան այնպիսի երաժիշտներ, ինչպիսիք են Հեկտոր Մարտինյոնը, Նինյո Խոսելեն եւ Ջերի Գոնսալեսը: Փառատոնի տոմսերն արդեն վաճառքում են, եւ մինչեւ հուլիսի 27-ը դրամարկղերը զեղչեր են առաջարկում. տոմսի արժեքը կազմում է մոտ 15 ամերիկյան դոլար:

С 8 по 14 сентября 2014 года в столице Колумбии Боготе состоится 26-й выпуск Международного фестиваля джаза, на котором выступят многие именитые исполнители этого жанра. В этом году мероприятие будет посвящено не только классическим джазовым и блюзовым ритмам — на фестивале будут звучать также испанское фламенко и латиноамериканские фольклорные мелодии.
Среди концертов, заявленных в программе фестиваля, выделяется выступление пианиста Чика Кореа , обладателя 20 премий Grammy и создателя стиля «джаз-фьюжн». Именно Чику несколько лет назах удалось одному из первых свести вместе джаз и фламенко на совместном концерте с испанским гитаристом Пако де Лусией. Концерт Чика Кореа и группы Vigil состоится в Боготе 9 сентября в 20-00, передает Buenolatina.ru.
Кроме Корея, на Festival Internacional de Jazz выступят такие известные музыканты, как Гектор Мартиньон, Ниньо Хоселе и Джерри Гонсалес. Билеты на фестиваль уже поступили в продажу, и до 27 июля кассы предлагают значительные скидки — экономичный вход на мероприятие стоит около 15 долларов США.