Beeline-ը շարունակում է Հայաստանի մարզերում ԱՀԿ-ների եւ բաժանորդային գծերի թվայնացման աշխատանքները: Մասնավորապես, Սյունիքի մարզի Շվանիձոր համայնքում ընկերությունը սկսել է ֆիքսված կապի ենթակառուցվածքի արդիականացման աշխատանքները։
Մինչեւ ընթացիկ տարվա օգոստոսի կեսը Beeline-ը կավարտի թվային կայանի մոնտաժման, ֆիքսված կապի բաժանորդների գործող համարների միացման եւ սարքավորումների փոխարինման աշխատանքները, ինչը հնարավորություն կտա ապահովել Շվանիձոր համայնքի բնակիչներին ֆիքսված կապի բարձրորակ ծառայություններով եւ լայնաշերտ ինտերնետի հասանելիությամբ:
«Շվանիձորը գտնվելով Հայաստանի ամենահարավային մասում Երեւանից ամեամեծ հեռավորությունն ունեցող բնակավայրերից է: Beeline-ի առաքելությունն է մարդկանց ավելի մոտ դարձնել հեռավորությունները հաղթահարելու միջոցով: Շվանիձորի բնակիչները մոտակա ժամանակում կկարողանան սեփական փորձով համոզվել քաղաքային հեռախոսակապի ու լայնաշերտ ինտերնետի պարզ, հարմար եւ բարձրորակ ծառայությունների բոլոր առավելություններում», - նշեց Հայաստանում Beeline–ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Նշենք, որ 2013թ–ի վերջի դրությամբ Երեւան քաղաքի ֆիքսված հեռախոսակապի մակարդակը կազմում է 100 տոկոս։ Ընդհանուր առմամբ, հանրապետությունում այս ցուցանիշը գերազանցում է 86 տոկոսը։

Beeline продолжает работы по оцифровке автоматических телефонных станций (АТС) и абонентских линий телефонной связи в регионах Армении. В частности, в общине Шванидзор на юге Армении стартовали работы по модернизации инфраструктуры фиксированной связи.
Как сообщает пресс-служба компании, до середины августа текущего года Beeline завершит работы по монтажу цифровой станции, переключению действующих номеров абонентов фиксированной связи на цифровой формат и замене оборудования, что позволит обеспечить жителей общины Шванидзор высококачественными услугами фиксированной связи и широкополосного доступа в интернет.
«Находящийся на юге Армении Шванидзор – один  из самых отдаленных от Еревана населенных пунктов. Миссия же Beeline в том, чтобы, преодолевая расстояния, делать людей ближе друг к другу. Жители Шванидзора в самое ближайшее время на своем опыте смогут убедиться во всех преимуществах простых, удобных и высококачественных услуг городской телефонной связи и широкополосного интернета», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что городская телефонная сеть Еревана оцифрована на 100%. В целом, по стране этот показатель превышает 86%.