Հայաստանի բանկերին կպարտավորեցնեն պահպանել աշխատանքային էթիկան: «Բանկերի եւ բանկային գործի մասին» օրենքում փոփոխությունների նախագիծը ներկայացվեց օգոստոսի 7-ին կայացած կառավարության նիստում: Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Ներսես Երիցյանը հայտարարեց, որ էթիկայի կանոնները պետք է ներառեն հաճախորդներին տեղեկատվության տրամադրման կարգը:
Բացի այդ, բանկերը պետք է իրենց համար հաճախորդների հետ շփման եւ նրանց բողոքների քննարկման կարգ, ինչպես նաեւ գովազդի եւ մարքեթինգի ժամանակ էթիկայի նորմեր սահմանեն: Բանկերի էթիկայի նորմերը պետք է համապատասխանեն հանրապետության Կենտրոնական բանկի կարգավորող դաշտին:
Եթե բանկի կողմից աշխատանքային էթիկայի խախտման փաստը հաստատվի դատարանում կամ ֆինանսական համակարգի հաշտարարի միջոցով, բանկը կպարտավորվի ֆիզիկական անձ հանդիսացող հաճախորդին 300 հազար դրամ վճարել (730 դոլար – խմբ.): Այդ գումարը, սակայն, չպետք է սահմանափակի վնասների փոխհատուցման՝ հաճախորդի իրավունքը:

Банки Армении обяжут придерживаться деловой этики. Проект изменений в Законе «О банках и банковском деле» был одобрен правительством Армении 7 августа. Как заявил на заседании Кабмина зампред Центробанка Армении Нерсес Ерицян, правила этики должны включать порядок предоставления информации клиентам. Кроме того, банки должны установить для себя порядок общения с клиентами и рассмотрения их жалоб, а также этические нормы при рекламе и маркетинге. Нормы этики банков должны соответствовать регулятивному полю Центробанка республики.
Если нарушение банком правил деловой этики будет доказано в суде, арбитраже или через финансового омбудсмена, банк обязан выплатить клиенту-физическому лицу 300 тыс драмов ($730 - ред). Эта сумма не должна ограничивать права клиентов на компенсацию убытков.