Քաղաքացի Գոհարիկ Ս.-ի հաղորդման համաձայն` ՀՀ ոստիկանության Երեւան քաղաքի Նոր Նորքի բաժնի պետական հատուկ ծառայություն իրականացնող պաշտոնատար անձը, 2013 թվականի նոյեմբերին, Կոտայքի մարզի Նոր Հաճն գյուղի մոտակայքից խաբեության միջոցով գաղտնի առեւանգել է իրեն եւ զենքի գործադրմամբ, իր կամքին հակառակ, սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ է կատարել իր նկատմամբ:
ՀՔԾ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի առթիվ, ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118-րդ հոդվածի, 131-րդ հոդվածի 1-ին մասի, 139-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետի, 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի եւ 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Կատարվում է նախաքննություն:

Жительница Армении Гоарик С. обвиняет полицейского в похищении и насильственных действиях сексуального характера.
Как сообщает пресс-служба Специальной следственной службы Армении, согласно представленному гражданкой заявлению, в ноябре 2013 года служащий полицейского отдела Нор Норк обманным путем тайно похитил ее поблизости от села Нор Ачин, и, угрожая оружием, совершил насильственные действия сексуального характера.
По факту возбуждено уголовное дело по статье 118 (побои), ч.1 статьи 131 (похищение человека), п.7 ч.2 статьи 139 (насильственные действия сексуального характера), ч.2 статьи 309 (превышение служебных полномочий). Ведется следствие.