Մոսկվայի շրջանային դատարանը «Օրեխովսկայա» հանցախմբի առաջնորդներից Դմիտրի Բելկինին ցմահ ազատազրկման է դատապարտել, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Աղբյուրը նշում է, որ Բելկինի համախոհ Օլեգ Պրոնինը դատապարտվել է 24 տարվա ազատազրկման: Դատարանը Բելկինին նաեւ 2 մլն ռուբլու չափով տուգանել է:
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ նախկինում դատարանը երկու ամբաստանյալներին էլ մեղավոր էր ճանաչել 22 սպանությունում, 11 մահափորձում, հանցավոր գործունեությունում եւ զենք պահելու համար: «Ատենակալները հաստատել են, որ Բելկինը 1991 թ.  հանցախումբ է ստեղծել, որը հրազեն է օգտագործել, կապի միջոցներ, ինչպես նաեւ Ռուսաստանի եւ Հունաստանի քաղաքացիների կեղծ անձնագրեր», - մեջբերում է աղբյուրը դատարանի վճիռը:
Ըստ ՏԱՍՍ-ի՝ Բելկինը (հայտնի է՝ որպես Բելոկ) եւ Պրոնինը (Ալ Կապոնե)  Օդինցովոյի հանցախմբի կազմակերպիչներն են, որը 1990-ականներին միացել էր օրեխովյան քրեական հանրությանը:

Московский областной суд приговорил одного из лидеров преступной группировки «Ореховская» Дмитрия Белкина к пожизненному заключению, сообщает ТАСС.
Как уточняет источник, сообщник Белкина Олег Пронин приговорен к 24 годам лишения свободы. Суд также взыскал с Белкина 2 млн рублей в пользу потерпевших.
Ранее, напоминает источник, суд признал обоих подсудимых виновными в 22 убийствах, 11 покушениях на убийство, бандитизме и хранении оружия. «Коллегией присяжных установлено, что Белкин не позднее 1991 года создал устойчивую преступную группировку, использующую огнестрельное оружие, средства связи, а также фиктивные паспорта граждан России и Греции», - приводит источник приговор суда.
По информации ТАСС, Белкин (известный как Белок) и Пронин (Аль-Капоне) являются организаторами одинцовской преступной группировки, которая в 1990-х годах влилась в ореховское преступное сообщество.