Ռուսաստանում միգրացիոն օրենսդրության խստացման արդյունքում այդ երկիր մուտքի արգելանք ունեցող 30 հազար հայերից մոտ 300-350-ի նկատմամբ արգելանքը վերացվել է:
NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Միգրացիոն ծառայության պետ Գագիկ Եգանյանը նշեց, որ այդ 30 հազար անձանցից իրենց դիմել է մոտ 3000 հոգի, որոնց վերաբերյալ համապատասխան գրություններ են ուղարկվել ՌԴ Միգրացիոն ծառայություն: Ուղարկված գրություններից պատասխաններ են ստացել մոտ 1500 անձանց վերաբերյալ եւ նրանցից 300-350-ի դեպքում հարցը դրական լուծում է ստացել, մուտքի արգելանքը վերացվել է:

Снят запрет на въезд в Россию в отношении около 300 – 350 граждан Армении из 30 тысяч, которым в результате ужесточения миграционного законодательства запретили въезд в эту страну.
В беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am начальник Государственной Миграционной службы Армении Гагик Еганян отметил, что из этих 30 тысяч человек к ним обратились около 3000, по поводу которых соответствующие письма были отправлены в Федеральную миграционную службу России. Ответы были получены по поводу около 1500 человек, и в случае 300 – 350 из них вопрос получил положительное решение: запрет на въезд в Россию снят.