Ռուսաստանում միգրացիոն օրենսդրության խստացման արդյունքում այդ երկիր մուտքի արգելանք ունեցող 30 հազար հայերից մոտ 300-350-ի նկատմամբ արգելանքը վերացվել է:
NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Միգրացիոն ծառայության պետ Գագիկ Եգանյանը նշեց, որ այդ 30 հազար անձանցից իրենց դիմել է մոտ 3000 հոգի, որոնց վերաբերյալ համապատասխան գրություններ են ուղարկվել ՌԴ Միգրացիոն ծառայություն: Ուղարկված գրություններից պատասխաններ են ստացել մոտ 1500 անձանց վերաբերյալ եւ նրանցից 300-350-ի դեպքում հարցը դրական լուծում է ստացել, մուտքի արգելանքը վերացվել է:

YEREVAN. – The ban for 300 to 350 of the 30,000 Armenian citizens, who have been banned from entering Russia and as a result of a stricter enforcement of this country’s immigration laws, has been lifted.
Armenian State Migration Agency Head Gagik Yeganyan told Armenian News-NEWS.am that about 3,000 from these 30,000 people had petitioned to them, and respective letters concerning them were sent to the Federal Migration Service of the Russian Federation (RF).
They had received responses for 1,500 persons, and, as a result, the entry ban was lifted for 300 to 350 of these Armenian citizens.