ՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ռազմիկ Զոհրաբյանը չի բացառում, որ ոչ խորհրդարանական եռյակը շուտով կպառակտվի: Այսօր` նոյեմբերի 11-ին, լրագրողների հետ զրույցում Ռազմիկ Զոհրաբյանը կարծիք հայտնեց, որ եռյակի ներսում տարաձայնությունները այն կհասցնեն պառակտման:
«ԲՀԿ-ի հայտարարություններն ու մոտեցումները ուսումնասիրելով` հասկանում ես, որ նրանք իշխանափոխություն ասելով նկատի ունեն 2017-2018թթ. ընտրությունները: Այստեղ արդեն եռյակի կարծիքները չեն համընկնում: Բացի դրանից` մենք առաջարկում են երկբեւեռ կառավարման համակարգ, որի մի բեւեռն արդեն կա` ՀՀԿ-ն, իսկ երկրորդ բեւեռն էլ այս պահին է ձեւավորվում: Թե որ ուժը կլինի դոմինանտ, չեմ կարող ասել»,- ասաց նա:

Тройка не входящих в правящую коалицию парламентских сил может в скором времени расколоться. Эту возможность на встрече с журналистами 11 ноября не исключил заместитель председателя правящей Республиканской партии Армении, депутат парламента Размик Зограбян, выразив мнение, что разногласия внутри тройки доведут ее до раскола.
«Изучая заявления и подходы партии «Процветающая Армения», понимаешь, что под сменой власти они подразумевают выборы 2017 – 2018 годов. Здесь уже мнения членов тройки не совпадают. Кроме того, мы предлагаем двухполюсную систему правления, один полюс которой уже есть – РПА, а второй полюс формируется в настоящее время. Какая сила будет доминантной, не могу сказать», – заявил депутат.
Отметим, что тройка не входящих в правящую коалицию парламентских сил («Процветающая Армения», Армянский национальный конгресс и «Наследие») 12 ноября объявит, что она собирается делать в дальнейшем.