Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 11-ին այցելել է ԼՂՀ եւ ՀՀ զինված ուժերի «Միասնություն-2014» համատեղ օպերատիվ-մարտավարական զորավարժությունների միասնական ղեկավարման կետ:
Գերագույն գլխավոր հրամանատարը հետեւել է զորավարժությունների ընթացքին, տվել համապատասխան ցուցումներ, այցելել զորավարժություններին մասնակցող մի շարք միավորումների տեղակայման վայրեր:
Նախագահն ընդգծել է նման լայնածավալ զորավարժությունների կարեւորությունը հայկական զինված ուժերի մարտունակության հետեւողական բարձրացման եւ տարածաշրջանում կայունության ու խաղաղության պահպանման տեսանկյուններից:

STEPANAKERT. – The Nagorno-Karabakh Republic (NKR; Artsakh) President, Bako Sahakyan, on Tuesday visited the central control center of the ongoing “Unity-2014” joint operative-tactical military exercises of the NKR and the Armenia armed forces.
The NKR Supreme Commander-in-Chief inspected the drills, gave relevant instructions, and visited the dislocation sites of several military units partaking in the maneuvers, informed the Central Information Department of the Office of the NKR President.
The President also stressed the importance of such large-scale military exercises in terms of continuously enhancing the combat-readiness of the Armenian armed forces, and maintaining regional peace and stability.