Ընթացիկ տարվա դեկտեմբերին տեղի կունենա Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ու Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը: Հանդիպմանը նախագահները կքննարկեն համագործակցության նոր կողմնորոշիչները, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Գործակալության փոխանցմամբ՝ Պուտինը նշել է, որ Թուրքիայի հետ հարաբերությունները որակապես նոր մակարադակ են դուրս եկել, իսկ որոշ ոլորտներում` առաջին հերթին էներգետիկայում, ռազմավարական բնույթ ձեռք բերել:
«Նշեմ, որ Թուրքիայի Նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ մենք սերտ փոխհամագործակցություն ենք ձեւավորել: Հույս ունենք, որ դեկտեմբերին նախատեսվող բարձրագույն մակարդակի համագործակցության Խորհրդի նիստում մենք համատեղ կորոշենք դինամիկ առաջ շարժվելու համար նոր կողմնորոշիչները», -աղբյուրը մեջբերում է Պուտինին:

The Presidents of Russia and Turkey – Vlaidmir Putin and Recep Tayyp Erdogan – plan to meet in December to discuss new directions in cooperation.
According to RIA Novisti agency, President Putin said the relations with Turkey have reached a new level, and have become of strategic importance in some areas, in particular in energy sector.
“We have developed close interaction with President Erdogan. We expect to draw new directions for dynamical movement during the December meeting of Russian-Turkish Cooperation Council,” Putin said.