Ռուսաստանցի սահմանապահները կանխել են Հայաստանից Իրան մաքսանենգության փորձը:
Հայաստանում ՌԴ ԱԴԾ-ի սահմանապահ վարչությունից հայտնում են, որ դեկտեմբերի լույս 13-ի գիշերը ԻԻՀ քաղաքացի Ն.-ն փորձել է «Ագարակ» անցակետով բեռնատար մեքենայում ապօրինի անցկացնել հորատման սարքավորումների մասեր եւ ալկոհոլային խմիչք:
Սահմանապահները տրանսպորտային միջոցը զննելիս հատուկ պատրաստված գաղտնարանում մաքսանենգ ապրանք են հայտնաբերել:
Ապրանքն ու իրավախախտին հանձնել են Մեղրիի մաքսատան աշխատակիցներին՝ հետագա քննության համար: Նախնական տվյալով՝ մաքսանենգ ապրանքի արժեքը կազմում է ավելի քան մեկ միլիոն 300 հազար դրամ:

Российские пограничники пресекли попытку контрабанды из Армении в Иран.
Как сообщает пресс-служба Пограничного управления ФСБ России в Армении, ночью 13 декабря гражданин Исламской Республики Иран Н. при пересечении границы на выезд из Республики Армения, в пункте пропуска «Агарак», пытался незаконно на грузовом автомобиле переместить детали буровых установок и алкогольные напитки.
Пограничники в ходе досмотра транспортного средства в специально оборудованном тайнике обнаружили контрабандные детали.
После этого, товар и нарушитель установленным порядком были переданы сотрудникам Мегринской таможни для дальнейшего разбирательства.
По предварительной оценке, стоимость контрабандного товара составляет более 1 миллиона 300 тысяч драм.