«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը մասնակցելու է վաղը՝ մարտի 3-ին կայանալիք ԱԺ արտահերթ նիստին։ Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել է պատգամավոր Ստեփան Մարգարյանը։
Դիտարկմանը, թե ԲՀԿ-ն բոյկոտել էր անցած քառօրյան հայտնի դեպքերից հետո, որն է պատճառը, որ արտահերթին մասնակցելու են, պատգամավորը պատասխանեց. «Այո, մենք բոյկոտել ենք նախորդ քառօրյան, բայց ոչ նստաշրջանը։ Արտահերթ նիստը դրա հետ կապ չունի»։
Արտահերթ նիստում քննարկվելու են մի շարք կարեւոր օրինագծեր, այդ թվում՝ «Շահութահարկի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին և «Շրջանառության հարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին նախագծերը։ Ստեփան Մարգարյանը հայտնեց, որ առավոտյան խմբակցության նիստ ունեն, որի ընթացքում էլ քննարկելու են իրենց վերաբերմունքը տվյալ օրինագծերին։

Фракция партии «Процветающая Армения» примет участие во внеочередном заседании Национального Собрания», которое состоится 3 марта. Об этом корреспонденту Новости Армении - NEWS.am сообщил депутат Степан Маркарян
На замечание о том, что «ПА» заявила о бойкоте четырехдневки после известных событий, и в чем причина решения участвовать во внеочередном заседании, депутат заявил, что было заявлено о бойкоте четырехдневки, но не сессии. Внеочередное заседание не имеет к этому отношения, заявил депутат.
На внеочередном заседании будет обсуждаться ряд важных законопроектов, в том числе закон о внесении изменений и дополнений в закон о налоге с оборота. Степан Маркарян сообщил, что утром состоится заседание фракции, в ходе которого будет обсуждено отношение к данному законопроекту.