Արտյոմ Կարապետյանի՝ («Շեկո») սպանության համար 17 տարվա ազատազրկման դատապարտված Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի եղբորորդու՝ Վահե Ղուկասյանի գործով Վճռաբեկ դատարանը դիմումը մերժել է: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց փաստաբան Հայկ Ալումյանը:
Նա սա որակեց որպես ջայլամային որոշում՝ շեշտելով, որ Վճռաբեկ դատարանը, երբ ցանկանում է խնդիրը չվերցնել, ջայլամի նման գլուխը մտցնում է ավազի մեջ: Փաստաբանը շեշտեց, որ իրենք պատրաստվում են դիմել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան: Նա նշեց, որ ՄԻԵԴ-ի կայացրած վճիռները հենց այն գործերով են, որոնցով Վճռաբեկը վարույթ չի ընդունել:
Հիշեցնենք, որ 2013թ. ապրիլի 23-ին Գյումրիի Շիրակացի 54բ շենքի մոտից հրազենային վնասվածքներով հիվանդանոց էին տեղափոխվել «Քավոր Հարութը» եւ «Շեկոն», վերջինս հիվանդանոցում մահացել էր: Ապրիլի 24-ին ոստիկանության Գյումրիի բաժնում Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի եղբորորդին՝ 24-ամյա Վահե Ղուկասյանը, խոստովանել էր, որ նշված հանցագործությունը կատարել է ինքը:
Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանը Վահե Ղուկասյանին դատապարտել է 17 տարվա ազատազրկման, փաստաբանը վճիռը բողոքարկել է Վերաքննիչ քրեական դատարանում, որն այն անփոփոխ է թողել:

Кассационный суд Армении отклонил жалобу племянника экс-мэра Гюмри Вардана Гукасяна, Ваге Гукасяна, осужденного по обвинению в убийстве. Об этом корреспонденту Новости Армении - NEWS.am сообщил адвокат Айк Алумян.
Подобное решение суда адвокат назвал проявлением «страусиной политики», подчеркнув, что Кассационный суд, когда не желает связываться с проблемой, подобно страусу, прячет голову в песок. Адвокат подчеркнул, что они готовятся обратиться в Европейский суд по правам человека.
23 апреля 2013 г. Арутюн Хачатрян («Кум Арут») и Артем Карапетян («Шеко» или «Рыжий») поступили в больницу с огнестрельными ранениями. «Рыжий» скончался в больнице. 24 апреля 24-летний Ваге Гукасян признался в совершении преступления.
«Кум Арут» и «Рыжий» и раньше имели проблемы с родными Вардана Гукасяна. Годом ранее сын «Кума Арута», тогда еще несовершеннолетний Геворг Хачатрян поспорил в Гюмрийском квартале Слободка с братом Вардана Гукасяна Геворком, ударив последнего. После этого враждующие семьи не примирились, пока не произошла трагедия.
22 июля 2014 г племянник экс-мэра второго по величине города Армении Гюмри Вардана Гукасяна - Ваге Гукасян приговорен к 17 годам лишения свободы за убийство Артема Карапетяна. Обвинение требовало 22 года лишения свободы.