Սերբական Հանրապետության (Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի կազմում պետական միավորում-խմբ.) նախագահ Միլորադ Դոդիկի ինքնաթիռը Բուլղարիայից վերադարձել է Բանյա-Լուկա, քանի որ այլեւս չէին կարող սպասել Թուրքիայի տարածքով թռչելու թույլտվության։ Այդ մասին հայտնում է nezavisne.com կայքը։
Նշվում է, որ ինքնաթիռն ավելի վաղ թույլտվություն էր ստացել, սակայն Բուրգասում ստիպված է եղել սպասել համապատասխան կազմակերպության թույլտվությանը, որը չի ստացվել։
Միլորադ Դոդիկը պետք է ժամաներ Երեւան՝ մասնակցելու Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներին։

The airplane of the Republika Srpska President Milorad Dodik returned to Banja Luka from Bulgaria after failing to get permission to cross air space of Turkey for traveling to Armenia, nezavisne.com reported.
The plane got permission beforehand, but had to wait in Bulgaria for a permission of the relevant organization that was not provided.
Milorad Dodik was heading to Yerevan to participate in the events marking the Armenian Genocide Centennial at the invitation of Armenian President Serzh Sargsyan.