Կառավարության մոտ այսօր՝ հունիսի 9-ին, Կառավարության մոտ վաղ առավոտից բողոքի ակցիա անցկացնող նաիրիտցիներին հանդիպեց Էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը եւ խոստացավ մինչեւ հուլիսի 15-ը նրանց աշխատավարձերի ողջ պարտքը մարել: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց գործարանի մամուլի նախկին քարտուղար Անուշ Հարությունյանը:
«Երվանդ Զախարյանն ասաց, որ նախագահի եւ վարչապետի հետ քննարկում է եղել «Նաիրիտի» հարցով եւ նախագահի հանձնարարկանով մինչեւ հուլիսի 15-ը պետք է աշխատավարձերի պարտքերը մարվեն»,-ասաց նա:
Անուշ Հարությունյանը նշեց, որ նաիրիտցիների մի մասը հավատում է այդ խոստմանը, մի մասը՝ ոչ. «Մենք այս պահին քննարկում ենք մեր հետագա անելիքները եւ շուտոբ հայտարարությամբ հանդես կգանք»:

YEREVAN. – The Minister of Energy and Natural Resources of Armenia, Yervand Zakharyan, on Tuesday met—outside the Government Building—with a group of former employees of Nairit chemical rubber plant of capital city of Yerevan, and who were protesting outside the building since early morning.
Zakharyan promised them that the entire debt of their unpaid salaries will be paid off by no later than July 15, Nairit former Press Secretary Anush Harutyunyan told Armenian News-NEWS.am.
“Yervand Zakharyan said there was a discussion with the President and the Prime Minister on the Nairit issue,” Harutyunyan said. “And upon the President’s instruction, the wage debts shall be paid by July 15.”
She noted that some Nairit workers believe in this promise, whereas others do not.
“At this point, we are discussing our future courses of action, and we will make a [respective] statement soon,” Anush Harutyunyan added.