Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր՝ հունիսի 9-ին, նաիրիտցիների հետ հանդիպման ժամանակ հաստատել է, որ նախագահը հանձնարարել է մինչեւ հուլիսի 15-ը վճարել նաիրիտցիների աշխատավարձերի պարտքերը: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց գործարանի մամուլի նախկին քարտուղար Անուշ Հարությունյանը:
«Վարչապետը հաստատեց Երվանդ Զախարյանի խոսքը, ասաց, որ իրենք ամեն ինչ անում են նշված ժամկետներում գումարները փոխանցելու համար: Վարչապետը նաեւ ասաց, որ իրենք չեն ցանկանում, որ գործարանը փակվի եւ եթե լինեն լուրջ ներդրողներ, ամեն ինչ կանեն, որ գործարանը աշխատի»,-ասաց նա:
Անուշ Հարությունյանը նշեց, որ վարչապետը խոստացել է մինչեւ այս ամսվա 15-ը նաիրիտցիներին եւս մեկ ամսվա աշխատավարձ տալ:
Նաիրիտցիները ոգեւորությամբ ընդունեցին այս լուրը: Նրանք առայժմ բողոքի ակցիաներ չեն անի:
Նշենք, որ այսօր՝ ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանն հանդիպել էր նաիրիտցիներին եւ ասել, որ նախագահի եւ վարչապետի հետ քննարկում է եղել «Նաիրիտի» հարցով եւ նախագահի հանձնարարկանով մինչեւ հուլիսի 15-ը նաիրիտցիների աշխատավարձերի պարտքերը կմարվեն:

YEREVAN. – Prime Minister of Armenia Hovik Abrahamyan confirmed, during his talk Tuesday with several former workers of Nairit chemical rubber plant of capital city of Yerevan, that the President had instructed to pay the Nairit employees’ outstanding wages by no later than July 15.
Nairit former Press Secretary Anush Harutyunyan told the aforementioned to Armenian News-NEWS.am.
“The PM also said they don’t want the plant to be closed, and if there will be major investors, they will do everything for the plant to work,” she noted, in particular.
Harutyunyan added that the PM promised to have another one-month salary paid by June 15.
The Nairit employees welcomed this news with enthusiasm, and they will not be staging protests for the time being.
As reported earlier, the Minister of Energy and Natural Resources, Yervand Zakharyan, on Tuesday met with a group of former employees of Nairit. He told them there was a discussion with the President and the Prime Minister on the Nairit issue, and upon the President’s instruction, the wage debts shall be paid by no later than July 15.