Գագիկ Ծառուկյանի ձեռնարկություններում ստուգումները, պարզվում է, շատ-շատ են, ուստի աշխատանքը կավարտվի նախատեսվածից մի փոքր ավելի ուշ: Այս մասին, այսօր՝ հունիսի 10-ին ԱԺ-ում հայտարարել է վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը՝ պատասխանելով ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի հարցին:
«Այո, ես ասել եմ, որ հունիսի սկզբին մենք նախատեսում ենք ավարտել այդ ստուգումները, բայց դրանց ծավալը շատ մեծ է, հետեւաբար դրանք երկարաձգվել են եւս մի քանի օրով: Երբ ավարտենք ստուգումները, մենք դրանց արդյունքները կներկայացնենք հանրությանը»,-ընդգծել է վարչապետը:
Հիշեցնենք, որ մարտի 5-ին Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է ԲՀԿ ղեկավարի պաշտոնից հրաժարվելու եւ քաղաքականությունից դուրս գալու մասին: Դրանից հետո մի շարք պատգամավորներ եւս լքեցին ԲՀԿ խմբակցությունը:

Проверок на предприятиях Гагика Царукяна оказалось очень много, поэтому работа будет закончена чуть позже, чем планировалось. Об этом заявил в парламенте Армении 10 июня премьер-министр Армении Овик Абрамян, отвечая на вопрос депутата  от Армянского национального конгресса Никола Пашиняна.
«Да, я говорил, что в начале июня мы планируем завершить эти проверки. Но их объем очень большой. Поэтому они продлятся еще несколько дней. Но это не меняет общей сути. Когда мы закончим их, мы представим результаты общественности», - заявил Абрамян.
Напомним, что 5 марта Гагик Царукян заявил об отставке с должностей председателя партии «Процветающая Армения» и главы ее парламентской фракции. После этого ряд депутатов от «ПА» покинул партию.