ԱՄՆ նախագահներ Բիլ Քլինթոնի եւ Ջորջ Բուշի անձնական խոհարար Ուոլթեր Շեյբը կորել է Նյու Մեքսիկո նահանգի լեռներում: 61-ամյա տղամարդն արշավի է ուղեւորվել հունիսի 13-ին, ինչից հետո նրանից տեղեկություններ չեն ստացվել: Այս մասին հաղորդում է NBC News-ը:
Մի քանի օր տեւող որոնողա-փրկարարական աշխատանքներին նաեւ ուղղաթիռներ են մասնակցում: Ներկայում ոստիկանությանը հաջողվել է հայտնաբերել Շեյբի ավտոմեքենան:
Ըստ Lenta.ru-ի, Ուոլթեր Շեյբը Սպիտակ տան շեֆ-խոհարարն է եղել 1994-2005 թվականներին:
2003 թվականի օգոստոսին ֆրանսիական հեռուստատեսային շոուներից մեկը կատակել էր նրա հետ: Երբ Շեյբը Փարիզ է մեկնել՝ մասնակցելու շեֆ-խոհարարների հանդիպմանը, նրա մոտ հյուրանոց է եկել այն ժամանակվա Ֆրանսիայի նախագահ Ժակ Շիրակի կնոջը՝ Բերնադետին շատ նման մի կին եւ խնդրել աշխատանքի անցնել Ելիսեյան պալատում: Խոհարարն արդեն պատրաստվել է համաձայնել, սակայն հյուրանոցի աշխատակիցներից մեկը հայտնաբերել է խաբեությունը:

Личный повар президентов США Билла Клинтона и Джорджа Буша Уолтер Шейб (Walter Scheib) пропал в горах в штате Нью-Мексико. В поход 61-летний мужчина отправился 13 июня, после этого он на связь не выходил.
В поисково-спасательной операции, которая продолжается уже несколько дней, принимают участие как наземные службы, так и вертолеты. На данный момент полиции удалось обнаружить автомобиль Шейба, сообщает Lenta.ru со ссылкой на NBC News.
Уолтер Шейб работал шеф-поваром в Белом доме с 1994 до 2005 год.
В августе 2003-го он стал жертвой розыгрыша, устроенного авторами одной из программ французского телевидения. Когда Шейб приехал в Париж на встречу шеф-поваров, к нему в отель явилась женщина, очень похожая на супругу тогдашнего президента Франции Жака Ширака Барнадетту, и попросила перейти на работу в Елисейский дворец. Повар уже готов был согласиться, но один из сотрудников отеля обнаружил обман.