Բաղրամյան պողոտայում էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ բողոքի ակցիան լուսաբանելու համար Երեւան են ժամանել միջազգային ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներ` Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից, Վրաստանից եւ Ուկրաինայից նկարահանող խմբեր (ֆոտոռեպորտաժ):
Այստեղ են նաեւ միջազգային ԶԼՄ-ների հայաստանյան թղթակիցները:
Միջազգային լրավամիջոցները հարցազրույցներ են անում պատգամավորների, ցուցարարների, հայտնի մշակույթի գործիչների եւ ոստիկանների հետ:
Նշենք, որ արդեն 14 ժամից ավելի ցուցարարները չեն հեռանում Բաղրամյան պողոտայից։
Չորս օր տեւած նստացույցից հետո հունիսի 22-ին ավարտվել էր «Ոչ թալանին»  նախաձեռնության՝ իշխանություններին տված վերջնաժամկետը, եւ ցուցարարները մեծ բազմությամբ շարժվել էին դեպի Բաղրամյան պողոտա։ Ոստիկաննեը փակել էին պողոտան, ինչից հետո նստացույց էր սկսվել։ Հունիսի 23-ին վաղ առավոտյան ոստիկանները ջրցան մեքենայի օգնությամբ ցրել են ցույցը, ապա բերման ենթարկել ակտիվիստների եւ լրագրողների: Նույն օրը երեկոյան ժամը 20։00–ի մոտ ցուցարարները կրկին Ազատության հրապարակից երթով շարժվեցին դեպի Բաղրամյան 26։ Ոստիկանները կրկին փակեցին նրանց ճանապարհը։ Կեսգիշերից հետո ցուցարարներին աջակցություն հայտնելու եւ նրանց ու ոստիկանների միջեւ կենդանի պատ կազմելու նպատակով բաղրամյան պողոտա եկան պատգամավորներն ու շոու բիզնեսի աստղերը։ Նրանց մի մասը լուսացրել է Բաղրամյան պողոտայում։

YEREVAN. – International media representatives from Russia, US, Georgia, and Ukraine have arrived in Armenia’s capital city of Yerevan to cover the ongoing protest against the decision to raise the price of electricity in the country (PHOTOS).
Armenia correspondents of international media also are reporting from the scene.
International media are conducting interviews with the MPs, demonstrators, well-known cultural figures, and the police.
The protestors are at Baghramian Avenue for the past fourteen hours.
On Tuesday evening, however, the sit-in participants marched toward the Office of the President yet again and with a larger crowd, and the police blocked their way again. This time MPs, intellectuals, and representatives of show business also have joined the ongoing protest action, and they have formed a human wall between the police and the demonstrators. Some of them even spent the night at Baghramian Avenue.