Հարավային Ամերիկայի ակումբային ֆուտբոլի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճեց Բրազիլիայի «Ինտերնասիոնալը»: Լիբերտադորեսի գավաթ խաղարկության եզրափակիչի երկրորդ խաղում բրազիլացիները տանը 3:2 հաշվով առավելության հասավ Մեքսիկայի «Գվադալախարայի» նկատմամբ: Առաջին խաղում եւս բրազիլացիներն էին հաղթել` 2:1 հաշվով: «Ինտերնասիոնալը» երկրորդ անգամ նվաճեց Լիբերտադորեսի գավաթը: Առաջինը եղել էր 2006-ին, երբ պարտության մատնեց «Սան-Պաուլուին»:
Մեկնաբանելով այս հաղթանակը` ֆուտբոլի արքա Պելեն ասել է, որ «Ինտերնասիոնալի» հաջողությունը մեղմեց այն դառնությունը, որ մնացել է աշխարհի առաջնությունում Բրազիլիայի հավաքականի ձախողումից հետո, հաղորդում է Globe Esporte-ը:

Во втором финальном матче Кубка Либертадорес бразильский «Интернасьонал» дома обыграл мексиканскую «Гвадалахару» со счётом 3:2. Первый матч между этими командами закончился со счётом 2:1 в пользу клуба из Порту-Алегри. Таким образом, «Интернасьонал» во второй раз в своей истории выиграл Кубок Либертадорес. Первая победа была датирована 2006 годом, когда в финале по итогам двух матчей (2:1, 2:2) был повержен «Сан-Паулу». Легенда мирового футбола Пеле прокомментировал победу «Интернасьонала» в Кубке Либертадорес.
«Я счастлив, как и все бразильцы. Победа «Интернасьонала» подсластила нам горечь от провала национальной команды на чемпионате мира», – цитирует Пеле Globe Esporte.