Շարմ էլ Շեյխի ոստիկանությունը օդանավակայանի երկու աշխատակիցների է ձերբակալել՝ Սինայի թերակղզում A321 ռուսական օդանավի աղետի գործի հետաքննության շրջանակներում:
Նրանք կասկածվում են նրանում, որ օգնել են պայթուցիկ սարքը մտցնել ռուսական «Կոլագիմավիա» ընկերությանը պատկանող օդանավ, հաղորդում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
«Ռեյթերսի» տվյալներով, ընդհանուր առմամբ, Եգիպտոսի իխանություններն այս գործով 17 մարդու են ձերբակալել, սակայն դեռեւս տեղեկատվություն չկա արդյոք նրանք բոլորն օդանավակայանի աշխատակիցներ են, թե ոչ:

Полиция Шарм-эш-Шейха задержала двух сотрудников аэропорта в рамках расследования дела о крушение самолета А321 над Синайским полуостровом.
Задержанных подозревают в том, что они помогли заложить взрывное устройство на борт самолета российской авиакомпании «Когалымавиа». При этом имена задержанных не называются, передает Русская служба BBC
По данным агентства Рейтер, всего в рамках расследования египетские власти задержали 17 человек, однако информации о том, все ли они являются работниками аэропорта, пока не поступало.