Նոյեմբերի 18-ին Ադրբեջանից վերադարձած ԼՂՀ քաղաքացի Անդրանիկ Գրիգորյանը բուժզննում է անցնում։ Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել է ԼՂՀ Գերիների, պատանդների եւ անհետ կորածների հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Վիկտոր Քոչարյանը։ Բուժզննումն իրականացվում է Ստեփանակերտում։
Անդրադառնալով ադրբեջանական լրատվամիջոցներում հայտնված այն տեղեկությունը, թե Գրիգորյանին հանձնելիս նկարահանման հետ կապված միջադեպ է ծագել, Վիկտոր Քոչարյանը նշեց, որ դա չի համապատասխանում իրականությանը։
2015 թ․ նոյեմբերի 18-ին, ժամը 13.30-ին ադրբեջանական կողմը ԼՂՀ-ին է հանձնել պայմանագրային զինծառայող, շարքային Անդրանիկ Արարատի Գրիգորյանին։
Հիշեցնենք, որ մարտի 22-ին՝ ժամը 13:50-ի սահմաններում, ՊԲ արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական դիրքից, զենք-զինամթերքը թողնելով մարտական հենակետում,  հակառակորդի կողմն է անցելՊԲ զինծառայող, 1991թ. ծնված շարքային-պայմանագրային Անդրանիկ Արարատի Գրիգորյանը: Հաջորդ օրը ադրբեջանական լրատվամիջոցները, խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքը, տարածել էին նրա հետ «հարցազրույցը» եւ «սահմանն անցնելու» պահը։ ԼՂՀ ՊԲ-ն դա կեղծիք էր որակել։

Возвращенный 18 ноября из Азербайджана гражданин Нагорно-Карабахской Республики Андраник Григорян проходит медицинское обследование. Об этом корреспонденту Новости Армении – NEWS.am глава Госкомиссии НКР по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших Виктор Кочарян.
Обследование проводится в Степанакерте.
Комментируя вопрос относительно появившихся в азербайджанских СМИ сообщений о якобы имевшем место при передаче Григоряна инциденте с видеосъемкой, Виктор Кочарян подчеркнул, что это не соответствует действительности.
Как сообщалось ранее, азербайджанская сторона 18 ноября передала Нагорно-Карабахской Республике военнослужащего по контракту Армии обороны НКР, рядового Андраника Араратовича Григоряна.
Военнослужащий перешел на сторону противника 22 марта с.г., оставив боевой пост одной из воинских частей АО НКР, дислоцированной в восточном направлении. Передача Григоряна карабахской стороне состоялась близ населенного пункта Баш Карвенд при посредничестве миссии МККК в Нагорно-Карабахской Республике.