Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Գարիբաշվիլին գումարել է Անվտանգության ու ճգնաժամերի կառավարման խորհրդի նիստը, որի ժամանակ որոշվել է անվտանգության լրացուցիչ միջոցառումներ ձեռնարկել, ուժեղացնել սահմանների եւ ռազմավարական օբյեկտների պաշտպանությունը:
Անցած ուրբաթ Փարիզում տեղի ունեցած մի շարք ահաբեկչական հարձակումներից հետո եվրոպական շատ երկրներ ուժեղացրել են անվտանգության միջոցառումները, հայտնում է «Վրաստան Օն լայնը»
«Նիստի ժամանակ քննարկվել են երկրի անվտանգության հարցերը՝ աշխարհում ու տարածաշրջաններում ստեղծված իրադրության համատեքստում: Խորհրդի անդամները քննարկել են կանխարգելիչ միջոցառումների ուժեղացումը ու անվտանգության լրացուցիչ քայլերի ընդունումը: Ծրագրված է ուժեղացնել սահմանների ու ռազմավարական օբյեկտների վերահսկողությունը»,- հայտնել է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Գերատեսչության տվյալներով, Խորհրդի անդամները շեշտել են, որ Վրաստանը իր ռազմավարական գործընկերների հետ մշտապես տեղեկություններ է փոխանակում անվտանգության խնդիրների վերաբերյալ:

Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили провел заседание Совета по безопасности и управлению кризисами, на котором было решено принять дополнительные меры по безопасности, усилить контроль пограничного режима и охрану стратегических объектов.
После серии террористических атак, произошедших в минувшую пятницу в Париже, многие европейские стран усилили меры безопасности, передает «Грузия On-line».
«На заседании были рассмотрены вопросы безопасности в стране в контексте положения, сложившегося в мире и в регионах. Члены Совета обсудили усиление превентивных мероприятий и принятие дополнительных мер безопасности. Запланировано усиление контроля пограничного контроля и стратегических объектов», - сообщила пресс-служба правительства.
По данным ведомства, члены Совета отметили, что обмен информацией по вопросам безопасности со стратегическими партнерами происходит в постоянном режиме.