Արմավիրի մարզի բնակիչ Նարեկ Ս.-ն մեղադրվում է շորթում կատարելու մեջ: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկացավ Դատական տեղեկատվական համակարգից:
Ըստ մեղադրական եզրակացության՝ Նարեկն ապրիլի 23-ին ծանոթացել է Մագդա Ս.-ի հետ, որից հետո վերջիններս սկսել են հանդիպել: Հերթական հանդիպումներից մեկի ժամանակ Մագդայի համաձայնությամբ Նարեկն իր բջջային հեռախոսով լուսանկարել է նրան կիսամերկ վիճակում եւ իր հետ համբուրվելիս: Մայիսին արդեն Մագդայի անձն արատավորող տեղեկություններ` վերը նշված լուսանկաները հրապարակելու, ինչպես նաեւ Մագդայի կողմից իրավապահ մարմիններին դիմելու դեպքում վերջինիս մերձավորների նկատմամբ զենքի գործադրման սպառնալիքներով, նրանից պահանջել է 180 հազար դրամ արժողության բջջային հեռախոս կամ դրա գումարը: Որպես Մագդայի կողմից իր պահանջի կատարման երաշխիք, Նարեկը նրանից վերցրել է վերջինիս անձնագիրը եւ սոցիալական քարտը: Մայիսի 29-ին պահանջված գումարը ստանալու նպատակով, Վեդիում հանդիպել է Մագդային եւ շորթմամբ նրանից հափշտակել 50 հազար դրամ եւ շուրջ 53 հազար դրամ արժողության ոսկյա մատանի` վերջինիս վերադարձնելով նրա անձնագիրը եւ սոցիալական քարտը:
Նարեկ Ս.-ին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Գրավի դիմաց նա ազատ է արձակվել:

Житель Армавирской области Армении нарек С. обвиняется в вымогательстве.
Как сообщает пресс-служба Судебного департамента, согласно обвинительному заключению, Нарек 23 апреля познакомился с девушкой по имени Магда. Вскоре пара начала встречаться.
Во время одной из встреч Нарек с разрешения Магды снял ее в полуобнаженном состоянии на мобильный телефон. Молодые люди также запечатлели свой поцелуй.
Уже в мае молодой человек стал шантажировать девушку, угрожая распространить компрометирующие ее фотографии, а в случае обращения в Полицию угрожал расправой над родственниками. Молодой человек за свое молчание требовал банальные 180 тысяч драмов или мобильный телефон за те же деньги.
Чтобы быть уверенным в покорности дамы, Нарек отобрал у Магды паспорт и социальную карту. 29 мая вымогатель назначил девушке встречу в Веди, где отобрал 50 тысяч драмов и кольцо стоимостью 53 тысячи драмов, при этом вернул паспорт и социальную карту.
Нареку С. предъявлено обвинение по ч.1 статьи 182. Молодой человек отпущен под залог. Уголовное дело передано в суд общей юрисдикции областей Арарат и Вайоц дзор.