British Airways ավիաընկերությունը վերականգնել է թռիչքները Իրանի մայրաքաղաք Թեհրան, տեղեկացրել է իրանական Ֆարս լրատվական գործակալությունը` վկայակոչելով երկրի քաղաքացիական ավիացիայի կազմակերպության ներկայացուցիչ Ռեզա Ջաֆարզադեին, տեղեկացնում է  BBC-ի Ռուսական ծառայությունը:
Նրա խոսքով, Իրանի նկատմամբ պատժամիջոցների վերացման հետ կապված, ВА -ի թռիչքները կսկսվեն իրանական օրացուցային Էսֆանա ամսի կեսից, ինչը համապատասխանում է մարտի սկզբին:
Ջաֆարզադեն տեղեկացրել է, որ հունվարի 26-ին Մեծ Բրիտանիայի եւ Իրանի ներկայացուցիչների հանդիպմանը պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել այն մասին British Airways ընկերությունը ամեն շաբաթ Լոնդանից Թեհրան չորս չվերթ կիրականացնի:
ВА ավիաընկերության թռիչքներն Իրան դադարեցվել էին 2012-ին այդ երկրի նկատմամբ սահմանված պատժամիջոցների պատճառով:

Авиакомпания British Airways возобновляет полеты в столицу Ирана Тегеран, сообщило иранское информационное агентство Фарс со ссылкой на представителя организации гражданской авиации страны Резу Джафарзаде, передает Русская служба BBC.
По его словам, в связи со снятием с Ирана санкций полеты ВА начнутся с середины иранского календарного месяца Эсфанда, что соответствует началу марта.
Джафарзаде сообщил, что на встрече представителей Великобритании и Ирана 26 января была достигнута договоренность о том, что авиакомпания British Airways будет совершать четыре рейса из Лондона в Тегеран каждую неделю.
Полеты авиакомпании ВА в Иран были прекращены в 2012 году из-за санкций, введенных в отношении этой страны.