ՀՀ սահմանն ապօրինի հատած, աֆղանստանցի Աբդուլսալամ Մեհմեդռեհիմին դատապարտվեց 1 տարվա ազատազրկման:
Արարատի եւ Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության դատարանում գործը քննվեց արագացված կարգով, քանի որ նման միջնորդություն էր ներկայացրել ամբաստանյալը՝ նշելով, որ զղջում է կատարած հանցանքի համար:
Նշենք, որ ըստ մեղադրական եզրակացության՝ Աբդուլսալամ Մեհմեդռեհիմին չի ունեցել Թուրքիայի Հանրապետությունից Հայաստանի Հանրապետություն մուտք գործելու համար համապատասխան փաստաթուղթ: 2015 թվականի օգոստոսի 4-ին, ժամը 14:20-ի սահմաններում, ՀՀ Արարատի մարզի Արմաշ հայանքի վարչական տարածքին հարակից հատվածով, առանց սահմանված փաստաթղթերի նա հատել է ՀՀ պահպանվող պետական սահմանը եւ Թուրքիայից մուտք գործել Հայաստանի տարածք, որտեղ բռնվել է սահմանային ծառայություն իրականացնող աշխատակիցների կողմից:
Աբդուլսալամ Մեհմեդռեհիմիին մեղադրանք էր առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 329-րդ հոդվածի 1-ին մասով եւ խափանման միջոց էր կիրառվել կալանավորումը:

The court considered the respective case in a speedy manner, since the defendant had filed such a petition noting that he is repentant for the crime he had committed.
According to the indictment, Mehmedrehimi had not had a corresponding document for entering Armenia from Turkey. On August 4, 2015, he illegally entered from Turkey into Armenia through Armash village in Armenia’s Ararat Province, where he was apprehended by the border protection service officers.
Criminal charges were brought against Abdulsalam Mehmedrehimi, and arrest was enforced as his restraining order.