Հայաստանի ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցությունում, այսօր՝ փետրվարի 18-ին, «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ/ԺՄԻԳ-ի անդամների՝ ընտրական հարցերով ավագ խորհրդական Րիչարդ Լափփինի եւ ընտրական հարցերով խորհրդական Ալեքսեյ Գրոմովի հետ, որի ընթացքում քննարկվել է ՀՀ ընտրական օրենսգիրքը:
«Ժառանգության» մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ մասնավորապես՝ Արմեն Մարտիրոսյանը, որպես առաջնահերթ խնդիր, մատնանշել է քվեարկված ցուցակների հրապարակումը, մատնահետքով քվեարկության էլեկտրոնային համակարգի ներդնումը, քվեասենյակում տեսախցիկների տեղադրումը եւ պարզ համամասնական ընտրակարգը:
Ա. Մարտիրոսյանը նաեւ համոզմունք է հայտնել, որ եթե ՀՀ ընտրական նոր օրենսգրքում չլինեն վերը նշված կետերի ամրագրումը, ապա դա կհանգեցնի ազատ եւ թափանցիկ ընտրական պրոցեսի չեզոքացմանը:

YEREVAN. – Vice-chairman of the board of Armenia’s parliamentary opposition Heritage Party, Armen Martirosyan, on Thursday met with Organization for Security and Co-operation in Europe Office for Democratic Institutions and Human Rights (OSCE/ODIHR) Senior Election Adviser Richard Lappin, and OSCE/ODIHR Election Adviser Alexey Gromov.
Heritage’s press service informed Armenian News-NEWS.am that the interlocutors discussed Armenia’s new Electoral Code, which is being developed.
In addition, they reflected on the recent referendum on constitutional amendments, and the elections in the country.